Nanos که توانسته است تغییرات آب و هوایی را در یک دهه کاهش دهد.

تقویت توربین ها ، بهبود سوخت و بهبود کارایی احتراق در موتورها ، کاهش آلودگی نیروگاه ها و ناوگان حمل و نقل ریلی با کمک فناوری نانو از جمله دستاوردهای این فناوری است که به کاهش تغییرات آب و هوایی در دهه گذشته

سرمایه گذاری های کلانی در زمینه های بادی ، خورشیدی و جزر و مدی و همچنین در توسعه صنعت موتور انجام شده است و در 18 سال گذشته تولید کنندگان موتور موفق شده اند استانداردهای موتورهای دیزلی و بنزینی را از گواهینامه موتور یورو 1 به موتورها. به Euro 6 ارتقا دهید. در این دوره ، بازده سوخت تقریباً 15٪ افزایش یافته است که با طراحی بهتر حاصل شده است.

فناوری نانو می تواند تأثیرات مهمی در این زمینه داشته باشد. به عنوان مثال ، کارآمدترین توربین های بادی با کمک فناوری نانو امکان پذیر است ، زیرا در تیغه های آنها از نانولوله های کربنی استفاده می شود که باعث کاهش وزن و افزایش مقاومت در برابر کشش و بزرگتر شدن آنها می شود.

روش های پیشرفته فناوری نانو اکنون می توانند ذرات آلی پایدار را نه تنها در محدوده اندازه نانومتر بلکه در محدوده پیکومتر نیز تولید کنند. در این روش ها از صدا ، میدان های مغناطیسی ، فشار و گرما برای تولید مواد نانو استفاده می شود.

این ترکیبات با طراحی نانو کره های آلی و معرفی آنها به عنوان سوخت ، به عنوان یک سطح کاتالیزوری اضافی در فرآیند احتراق عمل می کنند که اکسیژن اضافی تولید می کند و با کاهش احتراق ناقص ، بازده تبدیل سوخت به انرژی را افزایش می دهد. این نکته ساده می تواند تفاوت زیادی در کاهش آلودگی هوا ایجاد کند.

بهبود بهره وری سوخت در اتوبوس یورو 6 در مرکز لندن از 25٪ فراتر رفته است ، که به معنای کاهش 25٪ CO2 و کاهش بیش از 65٪ سایر گازهای خطرناک مانند NOx ، مونوکسید کربن است. کربن. مهمترین آن کاهش ذرات کربن است که معمولاً با عنوان PM10 به PM2.5 شناخته می شود و تأثیرات مهمی بر آلودگی هوا دارد که باعث کاهش انتشار با بازده بهتر سوخت می شود. نتایج مشابهی برای نیروگاه های آمریکای جنوبی ، معادن و ناوگان ریلی در ایالات متحده و ناوگان کامیون در ایتالیا ، آفریقای جنوبی و انگلستان دیده شده است.

به گفته ستاد نانو ، اگر دولت ها و تولیدکنندگان سوخت جدی در مبارزه با تغییرات آب و هوا باشند ، این پیشرفت های جدید فن آوری را پذیرفته اند ، حتی اگر برای آنها سودآور نباشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *