8٪ افزایش در مرگ کرونا در واحد افزایش ذرات معلق

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: “افزایش واحدی در ذرات معلق در هوا باعث افزایش مرگ و میر از Covid 19 تا 8 درصد می شود.”

به گزارش مجله دوستدار محیط زیست ، دکتر مسعود تجریشی در یک برنامه رادیویی گفت: “وضعیت اقتصادی کشور به گونه ای است که ما در این دوره تاج قدرت انتخاب نداریم. به عنوان مثال ، ما مجبوریم بسیاری از اتوبوس ها را به فاصله اجتماعی را حفظ کنیم ، اما به دلیل محدودیت ها مجبوریم از اتومبیل شخصی استفاده کنیم که باعث افزایش آلودگی هوا می شود.

وی وضعیت آلودگی هوا طی هفت ماه گذشته را نامساعد ارزیابی کرد و گفت: این وضعیت به این معنی است که استفاده از وسایل نقلیه عمومی را کنار گذاشته ایم که قطعاً عواقب زیادی دارد.

تجریشی با اشاره به ارتباط مستقیم مرگ و میر ناشی از کوئید 19 و حضور ذرات معلق در هوا. سلامت انسان در این شرایط کرونر است.

“طبق مطالعات انجام شده در دانشگاه هاروارد در ایالات متحده ، رابطه مستقیمی بین غلظت ذرات معلق در هوا و مرگ و میرهای ناشی از کوید 19 وجود دارد ، به طوری که واحد به میزان ذرات معلق افزایش می یابد.” معاون آژانس حفاظت از محیط زیست. هوا مرگ و میر ناشی از Covid 19 را 8٪ افزایش می دهد.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران اخیراً در مطالعات خود نتیجه گرفته است كه میزان مرگ و میر ناشی از Covid 19 در شهرهایی كه طی سه سال اخیر آلودگی هوا بیشتر بوده است ، افزایش یافته است.

تجریشی در مورد نقش شورای شهر و سازمان حفاظت محیط زیست در افزایش کیفیت هوا گفت: طبق قانون هوای پاک ، سازمان حفاظت از محیط زیست وظیفه نظارت بر کیفیت سوخت ، ایجاد ایستگاه های نظارت بر هوا و ارزیابی عملکرد دستگاه ها را به قانون هوای پاک را اجرا کنید. ” به عنوان یک نهاد نظارتی دیگر ، می تواند این موضوع را از شهردار طلب کند و بودجه های سالانه خود را هدایت کند.

وی با اشاره به آغاز هماهنگی بین سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت کشور در ماه گذشته گفت: کمترین تأثیر این هماهنگی بین دستگاهی این است که از وخیم شدن اوضاع جلوگیری می کند.

تجریشی اظهار داشت: در حال حاضر امکان افزودن اتوبوس به مدار عملیاتی وجود ندارد اما با منابع موجود می توان نصب فیلتر دوده در اتوبوس ها و از تردد وسایل نقلیه دودی را بدون معاینه فنی و استفاده از آنها اجباری کرد. گازوئیل های غیر استاندارد در نیروگاه ها و صنایع مختلف. ” برای جلوگیری از.

در بخشی دیگر از برنامه ، مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز وضعیت دریاچه ارومیه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: علی رغم کاهش 27 درصدی بارندگی نسبت به سال قبل ، سطح دریاچه همان پارسال است. ”

وی از بهره برداری عمده پروژه های سازه ای که از پنج سال پیش تا پایان امسال آغاز شده خبر داد و افزود: تا پایان امسال 800 میلیون متر مکعب آب بیشتری وارد دریاچه ارومیه خواهیم کرد.

مدیر دفتر برنامه ریزی و ادغام ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به مشارکت بالای جوامع محلی در حفاظت از دریاچه ارومیه گفت: خوشبختانه با همکاری جوامع محلی کاشت چغندر قند در منطقه “سد حسنلو” حذف شد و کاشت کلزا جایگزین آن شد 44٪ در مصرف آب صرفه جویی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست تجریشی ، وی همچنین از بهره برداری از تصفیه خانه آب ارومیه تا ماه آینده خبر داد و گفت: تصفیه خانه فاضلاب تبریز نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *