24 واحد صنعتی آلاینده را در اسلام آباد شناسایی شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از شناسایی 24 واحد صنعتی آلاینده و حذف 9 واحد صنعتی و تولیدی از لیست صنایع آلاینده محیط زیست در سه ماهه دوم سال جاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش مجله دوستدار محیط زیست ، الهه بیگی با اعلام این خبر اظهار داشت: طبق قانون واحدهای صنعتی و تولیدی كه پس از دریافت هشدارهای زیست محیطی ، مطابق ماده 38 ماده قانون مالیات بر ارزش افزوده ، مشمول پرداخت یک درصد مالیات آلودگی هستند و در لیست صنایع آلاینده ای قرار دارند که به صورت فصلی تهیه می شوند.

وی افزود: در سه ماهه نخست سال جاری 24 واحد صنعتی آلاینده شناسایی شد که از این تعداد 9 واحد صنعتی با پیگیری های خود و نظارت دوره ای و راهنمایی کارشناسان این اداره موفق به رفع آلودگی شدند و اسامی آنها از لیست فصلی تابستان حذف شد.

بیگی خاطرنشان کرد: مطالعه واحدهای صنعتی در حوزه محیط زیست از طریق دو پایش دوره ای و تأیید خوداظهاری و تأیید واحدها انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست اسلامشهر در پایان با بیان اینکه کلیه واحدهای صنعتی ، تولیدی و خدماتی ملزم به رعایت الزامات زیست محیطی هستند ، اظهار داشت: در صورت آلودگی و بی توجهی توسط صنایع لازم قانونی لازم علیه آلاینده ها اقدام می شود ، زیرا همه صنایع برای شروع فعالیت های خود و ادامه روند کار خود باید از اصول و مقررات زیست محیطی پیروی کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *