۹۷۰ لاشه ناشی از آنفلوآنزا در میقان جمع آوری شد

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: پس از شیوع آنفلوانزای فوق العاده شدید پرندگان در تالاب میکان ، اصولاً 970 لاشه جمع آوری و دفن شده است.

رضا میرزایی در مصاحبه با یک مجله دوستدار محیط زیست گفت: “تالاب میکان به طور مداوم با جدیت کامل کنترل می شود و تاکنون 970 لاشه جمع آوری شده و اجساد با پاشش آهک دفن شده است.”

وی اظهار داشت: تیم های نظارت بر محیط زیست به طور مداوم کلیه منابع آبی و سایر مناطق تحت مدیریت استان را در رابطه با بیماری رصد می کنند و خوشبختانه هیچ یک از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مرکزی به جز منطقه تالاب میرزا هیچ یک از این دو مورد دیده نشده است. ”

میرزایی با بیان اینکه 206 گونه پرنده در تالاب میخان اراک شناسایی شده است ، اظهار داشت: بیشتر مرگ و میر پرندگان در تالاب میکان آراکان مربوط به غازهای خاکستری است و بسیاری از گونه های اردک و دزدگیر نیز از بین می روند. در پرندگان یافت می شود. ”

وی گفت: به دلیل شیوع بیماری ترافیک در منطقه تالاب میکان در اراک محدود شده و اقدامات لازم در این زمینه در نظر گرفته شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با تأکید بر اینکه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استخر با مشارکت و هماهنگی دستگاه های مسئول کنترل می شود ، به مردم گفت اگر پرندگان را تماشا و دنبال کنند اصلاً دست نزنید. اطلاع رسانی به محیط زیست و دامپزشکی ضروری است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *