کنترل آفت ملخ زراعی در 44 هکتار

سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: در حال حاضر آفت ملخ های بیابانی در منطقه بشاگرد استان هرمزگان ریخته و در مساحت 44 هکتار با این آفت در همان منطقه مبارزه شده است.

سید محمدرضا میر در مصاحبه با یک مجله دوستدار محیط زیست اظهار داشت که حدود 12 روز پیش اولین آفت ملخ در منطقه بشاگرد استان هرمزگان اتفاق افتاد. و از آنجا که ملخ ها در مقیاس کوچک فرود آمدند ، مبارزه موفقیت آمیز بود.

وی ادامه داد: به طور کلی تاکنون با آفت ملخ در مساحت 44 هکتار مبارزه شده و خسارتی گزارش نشده است. البته این تازه آغاز ورود این آفت به کشور است و طی روزهای آینده این ملخ ها در گروه های متراکم تری وارد کشور می شوند و استان های جنوبی را تحت الشعاع خود قرار می دهند. با این وجود اقدامات لازم برای مقابله با آنها انجام شده است.

سخنگوی سازمان حمایت از گیاهان گفت: ما پیش بینی می کنیم که در این مرحله در مساحت 500000 هکتار مبارزه شود. ملخ های صحرا با عبور از هند و پاکستان از ایران عبور می کنند و به منشا اصلی خود یعنی دریای سرخ و شبه جزیره عربستان باز می گردند. گله های ملخ انبوه است و فقط بخشی از آنها در ایران می ریزند.

وی در پایان گفت که انتظار می رود این ملخ ها تا ابتدای فوریه در کشور باشند و در ماه های آینده گروه های دیگری از آنها دوباره وارد کشور شوند. وی اظهار داشت: جمعیت آفات ملخ کویر به مدت دو سال به دلیل شرایط مطلوب آب بوده است. و هوا در مبدا آنها سیل زده است و ما با مقدار زیادی از این آفت روبرو هستیم.

براساس مجله دوستدار محیط زیست ، در ابتدای ماه نوامبر ، اولین دسته ملخ های بیابانی برای زمستان گذرانی از هند و پاکستان وارد منطقه شدند و در منطقه بشاگرد استان هرمزگان سقوط کردند. در هر متر مربع یک ملخ بالغ بالدار بود.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *