کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در برخی مناطق / ورود سامانه بارشی جدید به کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور از عصر فردا (10 آبان) گفت: دمای هوا در برخی مناطق بین 6 تا 10 درجه سانتیگراد کاهش می یابد .

صادق ضیاییان در مصاحبه با یک مجله سازگار با محیط زیست اظهار داشت: امروز (9 آبان) در غرب کشور ، برخی از استان های واقع در شمال غربی و جنوب غربی ، استان های ساحلی خزر ، استان های واقع در دامنه های کوه زاگرس مرکزی و دامنه جنوبی البرز مرکزی ، شمال شرقی و جزایر خلیج فارس باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه میزان بارندگی در ارتفاعات شمال غربی ، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال شرقی به صورت برف است ، گفت: دریای خزر نیز امروز (9 آبان) مواج است.

به گفته ضیائیان ، امروز و فردا (9 و 9 آبان) با کاهش دما در سواحل شمالی و شمال شرقی کشور روبرو خواهیم شد و بیشترین کاهش دما – بین 6 تا 10 درجه سانتیگراد – در شمال شرقی رخ می دهد کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از فردا به طور موقت از میزان ابر و باران در کشور کاسته می شود ، گفت: از فردا بعدازظهر با ورود موج جدید بارشی برای استان های در نیمه غربی باران ، گاهی اوقات رعد و برق رعد و برق موقت و وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

ضیاییان ادامه داد: طی روز سه شنبه (11 نوامبر) علاوه بر نیمه غربی ، بارش ها استان های ساحلی خزر و دامنه های جنوبی البرز را پوشش می دهد و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (12 و 12 آبان) بارش ها شمال را پوشش می دهد نیمی از کشور ، استان کهگیلویه و بویراحمد ، شمال. به استانهای فارس ، بوشهر و کرمان خواهد رسید.

وی در پایان در مورد وضعیت آب و هوای تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: استان تهران فردا (10 آبان) کمی ابری است و در پایان زمان با حداقل 11 بار درمان و حداکثر دما ابرها افزایش می یابد 19 درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (11 نوامبر) ابری و در برخی ساعات ، باران با حداقل دما 11 و حداکثر دما 19 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *