کاهش کیفیت هوا در شلوغ ترین مناطق امروز پایتخت

طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر (10 نوامبر) در حد قابل قبولی است. با این حال ، کاهش کیفیت هوا در برخی از مناطق شلوغ پایتخت در طول روز دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش مجله دوستانه محیط زیست ، طبق پیش بینی های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوا ، صبح امروز (10 نوامبر) با برقراری بی ثباتی جوی و وزش بادهای موثر ، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در حد قابل قبولی است.

در طول روز ، با کاهش سرعت باد و افزایش پایداری جو ، شرایط مناسبی برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد ، بنابراین امشب (10 آبان) همزمان با افزایش ترافیک عصر ، انتظار می رود کیفیت هوا به برای گروه های حساس در مناطق ناسالم قرار بگیرند.

با افزایش نسبی سرعت باد تا فردا صبح (11 نوامبر) ، غلظت آلاینده ها تا حدی کاهش می یابد ، هرچند با افزایش ترافیک صبح ، افزایش غلظت ذرات معلق در مناطق پرتردد و در نتیجه کاهش کیفیت هوا غیر منتظره نخواهد بود.

افزایش ناپایداری ، رشد ابر و احتمال بارش پراکنده باران در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند و این وضعیت تا اواخر فردا (11 نوامبر) ادامه خواهد داشت و انتظار می رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در حد قابل قبولی باشد.

براساس مجله دوستدار محیط زیست ، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 68 بوده و هوای پایتخت در حد قابل قبولی بوده است. آلاینده فعلی “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با متوسط ​​59 است و کیفیت هوا در حد قابل قبولی است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *