کاهش میزان پسماند دفن شده روزانه شهر تهران نسبت به سال‌های گذشته

رئیس اداره محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه تعداد دفن پسماند های روزانه در تهران نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است ، گفت: طبق تحقیقات انجام شده تولید سرانه پسماند در تهران طی سه سال گذشته حدود 15 درصد کاهش یافته است. …

اکبرپور در گفت و گو با مجله دوست دار محیط زیست، در مورد وضعیت پسماند در تهران گفت: با اجرای طرح جام و برنامه های تفکیک و همچنین فعال سازی غرفه های بازیافت ، میزان زباله در محل های دفن زباله در تهران نسبت به سال های گذشته – که 8000 تن در روز بود – کاهش یافته است.

وی ادامه داد: کاهش روزانه میزان پسماندهای دفن شده در تهران به دلیل تفکیک اولیه در محل مبدا ، مقصد و تفکیک زباله های فرآوری شده است که مقدار زباله منتقل شده برای دفع را اندکی کاهش می دهد.

اکبرپور با بیان اینکه سرانه تولید زباله در تهران در سال های گذشته بین 850 تا 900 گرم در روز رسیده است ، خاطرنشان کرد: از 900 گرم به 760 گرم در روز کاهش یافته است.

ناوگان کامیون های زباله به شدت نیاز به نوسازی دارند

رئیس اداره محیط زیست استان تهران همچنین در مورد آخرین وضعیت کامیون های زباله در تهران که قبلاً آنها را فرسوده کرده و با نشت شیرابه مشکل داشت ، گفت: «بر اساس شکایت مردم در مورد نشت کامیون های زباله ، مکاتبه با پلیس راهور در مورد لزوم پیگیری این موضوع. برای جلوگیری از حوادث احتمالی ، اداره محیط زیست تهران بلافاصله نشت شیرابه های موجود در کامیون های زباله را به اطلاع شهرداری تهران رساند و وارد عمل شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با برخی تغییرات برخی از پیمانکاران با شهرداری قرارداد بسته و ناوگان حمل و نقل خود را تجهیز و نوسازی کرده اند. علاوه بر این ، قراردادها با تعدادی از پیمانکاران جدید منعقد شد و از آن زمان هیچ گزارشی از طرف مردم یا موسسات گزارش نشده است. ” دیگر نشتی از کامیون های زباله نداریم.

اکبرپور در پایان اظهار داشت: “عدم ارائه شکایت به معنای مشکلی نیست و بنابراین ، عدم ارائه شکایات جدید در مورد نشت از کامیون های زباله این واقعیت را فرسوده می کند که ناوگان حمل و نقل زباله در سراسر استان تهران فرسوده است و نیاز جدی به تعمیرات وجود دارد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *