کاهش فرسایش خاک با شالیزارها و ضایعات صنعتی / رشد بذرهای علوفه ای پس از 6 ماه مالچ پاشی.

در حالی که سالانه یک میلیون تن کاه از 832 هزار هکتار شالیزار در گیلان تولید می شود و مقداری سوزانده می شود و پساب کارخانه چوکا وارد رودخانه ها و سرانجام به دریای خزر می شود ، محقق دانشگاه آزاد آستارا از آن استفاده می کند این زباله های صنعتی و کشاورزی وی مالوش زیستی را معرفی کرد که علاوه بر انجام آزمایشهای صحرایی در خارج از آزمایشگاه ، خاک را تثبیت و از فرسایش جلوگیری کرد ، بلکه بذر گیاهان علوفه ای آلی را نیز در مناطق سمپاشی شده پرورش داد.

دکتر رفعت شاهماری اردجانی ، مدیر پروژه و عضو هیئت علمی دانشگاه اسلامی آزاد ، راما آستارا ، در مصاحبه با مجله دوستانه محیط زیست ، با اشاره به دستاوردهای این مطالعات ، گفت: زیست با استفاده از زباله تولید شده است پساب های کشاورزی (کاه و کاه) و پساب صنعتی (لینگنین) از فاضلاب صنعتی کارخانه کاغذ چوکا برای محافظت از خاک ، جلوگیری از فرسایش رسوبات و تثبیت ریزگردها در مناطق غربی کشور.

وی با بیان اینکه سالانه تعداد زیادی از محصولات کشاورزی و صنعتی به عنوان زباله از چرخه مصرف خارج می شود ، اظهار داشت: این پسماندها به دلیل کمبودهای سیستم نگهداری ، تبدیل و توزیع ، تولید و مصرف به صورت زباله و قراضه است. آنها خوب می شوند ، در حالی که نیمی از این مانده ها برای خاک آلی ، حیاتی و مفید هستند و می توانند با حفظ ارزش غذایی و همچنین محافظت از خاک ، به خاک برگردانده شوند.

وی تولید “مالچ در برگ” از پسماندهای کشاورزی مانند “کاه” و “کاه” و همچنین “لیگنین” را پساب صنعتی از کارخانه های کاغذ سازی از محصولات این مطالعات دانست و اظهار داشت: هدف از اجرای این پروژه “بازیافت و استفاده بهینه از زباله های کشاورزی” و “صنعتی” و “کاهش اثرات مخرب زیست محیطی” و سرانجام “تهیه و ساخت نوعی” مالچ “حفاظت از خاک برای کنترل فرسایش رسوبات و ریزگردها.

شاهماری با اشاره به روش انجام این مطالعات توضیح داد: “برای این منظور ، این مطالعه بر اساس نمونه برداری از پساب های” لیگنین “از آسیاب کاغذ و ضایعات کاه و سپس این مواد زائد به آزمایشگاه برای جداسازی عناصر است. مفید از تراشه های مضر و مضر و مواد مخلوط با هم منتقل شده ، مواد حاصل برای قالب گیری و شکل پذیری در قالب های فلزی قرار داده شد.

مدیر پروژه با تأکید بر اینکه در این تحقیق موفق به تولید مالچ در ورق شدیم ، یادآور شد: مالچ بدست آمده از این روش دارای چسبندگی بالا ، جذب رطوبت بالا ، قابلیت تبدیل شدن به مواد آلی و از همه مهمتر به عنوان یک پوشش سطحی است که در محافظت استفاده می شود زمینی

این عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد آستارا ، مالچ تولید شده را به صورت “ورق” ، “بلوک” و “محلول” که در محیط خارج از آزمایشگاه آزمایش و ارزیابی شده است ، تشریح کرد و اظهار داشت: استفاده از مواد آلی پلیمر کاه ، لیگنین ، مالچ برگ برای حفظ خاک تهیه شد. مالچ تولید شده به راحتی قابل استفاده است و به دلیل ذخیره آب ، خاک و افزایش نفوذ آب در اعماق خاک می تواند به کاهش فرسایش خاک کمک کند ، در حالی که انواع گیاهان را می توان کاشت.

به گفته وی ، مالچ تولید شده در این تحقیق غنی از مواد آلی و حاصلخیز و برای رشد گیاهان علوفه ای و علفزارها مفید است ، به طوری که در مدت زمان کوتاهی تجزیه شده و به هوموس خاک تبدیل می شود. از آنجا که مواد تشکیل دهنده این مالچ کاه (فسفات ، پتاس ، نیتروژن) و لیگنین (چسبندگی و جذب زیاد رطوبت ، نیترات و فسفات) است ، از نظر عناصر مفید برای رشد گیاه غنی هستند و دارای خواص آلی و معدنی هستند.

این محقق پایداری خاک های فرسایش یافته ، جلوگیری از حرکت تپه های شنی و کاهش فرسایش فرسایشی رس را از دیگر قابلیت های این بیومولچ تولید شده و افرود عنوان کرد: با قرار دادن مالچ روی ورق ها در نقاط فرسایش ، قطرات باران و باد مستقیماً به خاک برخورد می کند و از گسترش و ادامه فرسایش جلوگیری می کند. علاوه بر این ، پس از تجزیه مالچ و تبدیل شدن آن به هوموس ، بذرهای آلی به تدریج شروع به رشد و گسترش می کنند.

شاهمری درباره دلایل استفاده از کاه در تولید این محصول فناورانه گفت: با توجه به گستردگی مزارع برنج گیلان ، سالانه حدود 832000 هکتار از مزارع برنج استان گیلان یک میلیون تن کاه و کاه ، پوسته تولید می کند از برنج و خرده ریزها “. برنج یکی از محصولات جانبی مزارع برنج در استان گیلان است که به دلیل ارزش مادی پایین پسماندها و هزینه بالای حمل و نقل و حمل و نقل آن ، در مزارع و بعضی جاها به خصوص در مزارع برنج اطراف تالاب انزلی رها می شود ، که مناطق باتلاقی بیشتری نسبت به مناطق دیگر دارد. کاه در مزارع و جاده ها سوزانده می شود.

به گفته وی ، بسیاری از کشاورزان گیلان تصور می کنند با سوزاندن کاه ، آفاتی که بر روی ساقه گیاهان برنج از جمله ساقه خوار در مزارع شالیزار باقی مانده است ، در فصل رشد سال آینده از بین می رود. با این حال ، مطالعات و تحقیقات این ادعای تولید کنندگان برنج را کاملا رد می کند و کارشناسان می گویند با سوزاندن این ساقه و علف های اطراف مزارع ، بسیاری از میکروارگانیسم های مفید خاک از بین می روند.

نمایی از سوزاندن کاه در مزارع استان گیلان پس از برداشت

مدیر پروژه از بین بردن مواد مغذی ، از دست دادن ارگانیسم های مفید ، به ویژه کرم های خاکی ، آلودگی هوای تنفسی انسان به گیاهان و ارگانیسم ها ، گرمای زیاد ناشی از سوزاندن کاه و سخت شدن خاک را از معایب آن عنوان کرد. مهمترین سوزاندن کاه.

وی با اشاره به چالش های زیست محیطی کارخانه چوکا گفت: تصفیه فاضلاب و بازیافت پساب های صنعتی این کارخانه از طریق کانال بتنی و پس از طی مسافت حدود 5 وارد رودخانه ‘اردجان’ شده است. کیلومتر ، به دریای خزر تخلیه می شود. ” علاوه بر پیامدهای زیست محیطی که پساب صنعتی از گیاه بر جای می گذارد ، اهمیت عناصر محلول و مواد معدنی موجود در پساب (لیگنین) برای محیط زیست ، به ویژه خاک ، انگیزه این تحقیق است.

وی مهمترین آلاینده های فاضلاب در صنعت کاغذ را مواد آلی موجود در سیستم تعلیق ، رنگهای غیر آلی و جامدات و مواد هیومیک دانست و ادامه داد: اما قسمت زیادی از این فاضلاب ها در آب محلول بوده و حاوی مواد است. لیگنین یک پلیمر شاخه ای است که از واحدهای مولکولی پلی پروپیلن ساخته شده و بی شکل است و در گیاهان در یک لایه اطراف سلولز با هولوسلولز مخلوط می شود.

بطری در سمت راست فاضلاب لیگنین رسوب یافته و بطری در سمت چپ فاضلاب کارخانه Chouka.

این استاد دانشگاه آزاد آستارا با تأکید بر اینکه این ماده دارای ظرفیت تصفیه بیولوژیکی تقریباً متوسط ​​تا پایین است ، خاطرنشان کرد: بنابراین پساب حاصل از کارخانه کاغذ سازی چوکا با تخلیه روزانه 15000 لیتر در 24 ساعت در مدت زمان 40 سال اثرات بیولوژیکی دارد. او فضای زیادی را برای اطراف خود به جا گذاشته است.

وی با اشاره به اهمیت حفاظت و نگهداری از خاک ، تأکید کرد که خاک به عنوان یکی از چهار عنصر سطح زمین که توانایی تولید انبوه محصولات کشاورزی را دارد ، از اهمیت بسیاری برخوردار است ، اما متأسفانه قیمت آن از بین رفته و ما با فرسایش و تخریب ، و در این بین ، یکی از روشهای حفاظت از خاک ایجاد پوشش سطحی (مالچ) در نقاط فرسایش و تقویت عامل محافظ است. زیرا پوشش گیاهی بارزترین عامل محافظتی طبیعت است.

شاهمری اجرای آزمایشات میدانی این محصول را بیان کرد و گفت: برای تأیید صحت و درستی ، ما نیاز به آزمایش و آزمایش مواد (مالچ بیولوژیکی) محصول در خارج از آزمایشگاه داشتیم ، بنابراین یکی از آسیب پذیری های بالادستی منابع حوضه “شفرود” از شهرستان “رضوانشهر” استان گیلان انتخاب شد و آزمایشات اولیه با موفقیت در نقاط فرسایش انجام شد

وی اظهار داشت: زمان مالچ نقاط فرسایش در مناطق مختلف کشور متفاوت است و به عواملی از جمله پایان فصل سرما ، آغاز فصل گرم ، میزان رطوبت و دما بستگی دارد. بهترین زمان برای مالچ خاک اواخر سپتامبر تا 6 اکتبر بود و نتایج نشان داد که با توجه به ترکیبات مالچ بیولوژیکی تولید شده ، در حدود 6 ماه (از مهر تا مارس) در شرایط آب و هوایی. منطقه (برف و باران) مالچ به هوموس تجزیه شد و پس از تجزیه مالچ در طی 6 ماه و آغاز فصل تابستان (اوایل بهار) ، بذرهای داخل مالچ شروع به جوانه زدن کردند.

جوانه زنی بذر روی مالچ بیولوژیکی ساخته شده

شاهمری در مورد رشد بذر در مالچ های اعمال شده در محیط گفت: در لایه میانی این مالچ مقداری بذر گیاهان علوفه ای سازگار با محیط زیست قرار داده شد و پس از مالچ در نقاط فرسایش از این پوشش برای حدود 6 ماه به دلیل شرایط خاص محیطی و تابش مستقیم خورشید و اثرات باران و برف ، آنها به کود تبدیل می شوند و در این مرحله بذرهای داخل جوانه زده و رشد می کنند.

مجری طرح خاطرنشان کرد: لیگنین به دست آمده از پساب کارخانه چوکا به صورت مایع است و در صورت لزوم می تواند به خمیر تبدیل شود و در مقابل زباله های کاه ، به دانه های ریز تبدیل شده و محلول تهیه شود. مالچ بیولوژیکی از مخلوط این دو. و استفاده شده خواص الکترواستاتیک و چسبندگی زیاد لیگنین به همراه کاه ، که سرشار از عناصر مفیدی مانند “پتاس” ، “فسفات” و “نیتروژن” است ، برای رشد و نمو گیاهان مثر است.

وی افزود: این خاصیت منحصر به فرد محلول مالچ بیولوژیکی کافی است تا بتوانید با استفاده از اطلاعات مبتنی بر دانش در مورد مشکلات و درد مناطق گرد و خاکی و مشکلات گرد و غبار که شرایط زندگی را برای آنها غیرقابل تحمل می کند ، از این محصول استفاده کنید. انسان و همه ارگانیسم های گیاهی و جانوری “. کاست دارد.

به گفته این محقق ، با استفاده از دستگاه پاشش مالچ روغن در مناطق جنوبی ، می توان از این محلول در تپه های شنی برای چسباندن ذرات و رس استفاده کرد.

پاشش مالچ بیولوژیکی با دستگاههایی که برای پودر کردن مالچ روغن استفاده می شود

مجری طرح خاطرنشان کرد: نتایج این تحقیق به شماره 89579 ثبت اختراع شده است و هدف از این تحقیق امکان استفاده از بقایای کشاورزی (کاه) و پساب های صنعتی (لیگنین) برای تهیه و ساخت “مالچ ورق” سازگار با محیط زیست است. با محیط زیست زندگی برای محافظت و مبارزه با فرسایش خاک بوده است.

طبق مجله Eco-Friendly ، یک پوشش سبک و صاف از سطح خاک را مالچ یا مالچ می نامند و این پوشش می تواند لایه ای از کاه ، خاک اره ، خاک برگ ، ورقه های پلاستیکی و بسیاری از مواد دیگر باشد. این پوشش از خاک و ریشه گیاه کاشته شده در برابر باران ، آسیب ، سرما ، تبخیر و فرسایش محافظت می کند. استفاده از مالچ موضوع جدیدی نیست ، در واقع اصلی ترین کشف کننده این روش خود طبیعت است. از آنجا که در جنگل ، برگها از درختان بزرگ جدا شده و به زمین می ریزند و همراه با سایر بقایای گیاهی ، تبدیل به مالچ (پوشش زمین) و سپس کمپوست می شوند و این پوشش مانند پوشش زمین و تا یک لایه طبیعی روی سطح خاک ایجاد می کند ، این گیاه از گیاه در برابر سرما و خشکسالی محافظت می کند.

از جمله مهمترین مزایای مالچ مواردی مانند جلوگیری از تبخیر رطوبت خاک تا حد زیادی ، از بین بردن و کاهش رشد علفهای هرز ، حفظ زهکشی خاک ، کمک به افزایش رطوبت هوا ، تسهیل عملیات کاشت است. ، نگهداری و برداشت ، انتقال تدریجی عناصر و مواد آلی در مالچ به خاک افزوده شد ، که به ایجاد ثبات میکروارگانیسم های مفید خاک و جلوگیری از فرسایش خاک در اثر باران کمک می کند ، از یخ زدگی ریشه های گیاه جلوگیری می کند تسهیل هوادهی خاک.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *