چرا هوای تهران هنوز آلوده است؟

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به آلودگی هوای پایتخت برای چند ساعت در روزهای اخیر ، می گوید سه عامل در آلودگی هوای تهران در روزهای باران و کم ترافیک تأثیر دارد.

طبق مجله دوستدار محیط زیست ، در حالی که طی روزهای اخیر به دلیل اجرای محدودیت های جدید تاج ، که برخلاف انتظار ، کیفیت هوای تهران بسیار مطلوب نبوده است. به عنوان مثال ، در طی صبح و بعد از ظهر روز گذشته (23 دسامبر) ، به دلیل افزایش غلظت ذرات در حالت تعلیق کمتر از 2.5 میکرون ، کیفیت هوا برای گروه های حساس در شرایط غیر بهداشتی بود.

از سوی دیگر ، طبق اعلام پلیس راهور تهران ، در روزهای اخیر ، ترافیک صبح حدود 20 درصد و ترافیک بعد از ظهر حدود 38 درصد کاهش یافته است ، اما با وجود این ، شاهد هوای آلوده در پایتخت هستیم چند ساعت دیگر. حسین شهیدزاده – مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران – در مصاحبه با مجله دوستانه محیط زیست در مورد علت این مشکل اظهار داشت: اگرچه در روزهای اخیر در تهران بارندگی های خوبی داشتیم اما متاسفانه سرعت باد بسیار کم بود که این مشکل لوس آلاینده ها فرصتی برای ترک شهر نداشتند.

وی با بیان اینکه به عنوان مثال ، در آخرین روزهای هفته گذشته ، سرعت وزش باد در تهران حدود دو متر بر ثانیه بود ، تصریح کرد: زیاد نیست.

شهیدزاده در ادامه با بیان اینکه کاهش دما نیز ارتباط مستقیمی با آلودگی هوا دارد ، گفت: کاهش دما باعث می شود آلاینده های هوا در ارتفاعات پایین بمانند و در نتیجه غلظت آنها افزایش می یابد. به دلیل افت قابل توجه دمای هوا در تهران در روزهای اخیر ، غلظت آلاینده ها نیز افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان تأکید کرد: یکی دیگر از دلایل اصلی آلودگی هوای تهران ، تردد خودروهای دیزلی است. از آنجا که برخی از این وسایل نقلیه دارای وسایل ضروری هستند ، تردد آنها ممنوع نیست و همچنان بر آلودگی هوا تأثیر می گذارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *