پیش بینی کاهش دما- سامانه ی بارشی جدیدی به کشور وارد می شود

طی گزارشی، مدیر کل پیش بینی ها و هشدارهای عملیاتی WMO از ظهور سیستم بارشی در کشور خبر داد و گفت در چنین شرایطی پیش بینی می شود در برخی از مناطق کشور باران ببارد و همزمان دما نیز کاهش یابد.

صادق ضیائیان در مصاحبه با مجله دوستانه محیط زیست گفت: بر اساس تجزیه و تحلیل فعالیت سیستم بارشی و نقشه های پیش بینی هوا در امتداد دریای خزر و شمال غربی چین ، تا پنج روز آینده دمای پیش بینی نسبتاً پایین تر خواهد بود. …

وی با اشاره به اینکه از روز جمعه (شانزدهم آبان) بارش باران به دامنه های البرز و زاگرس گسترش می یابد ، اظهار داشت: با توجه به کاهش دما بارش برف در مناطق سرد و زیاد دور از انتظار نیست.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ، روز یکشنبه (هجدهم آبان) علاوه بر این مناطق در شمال شرقی کشور ، بارش پراکنده باران نیز وجود دارد.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (15 آبان) کمی ابری همراه با گرد و غبار صبحگاهی و وزش باد با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 24 درجه سانتیگراد و در طی جمعه (16 آبان) کمی ابری است. کمی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای 12 و حداکثر دما 23 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *