پیش بینی بارش باران در چند استان و کاهش ‌دما

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن پیش بینی بارندگی در برخی استان ها ، گفت: دمای هوا در برخی مناطق کشور بین 3 تا 7 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

صادق ضیاییان در گفتگو با مجله دوستدار محیط زیست با اشاره به اینکه امروز (شانزدهم آبان) سامانه بارشی در مناطقی از شمال غربی کشور فعال است ، اظهار داشت: فردا (هفدهم آبان) دامنه فعالیت این سامانه به مناطق غرب کشور ، دامنه های جنوب غربی و جنوبی البرز واقع در استان های قزوین ، البرز و تهران کشیده شده و باعث بارندگی می شود ، گاهی اوقات همراه با رعد و برق و وزش باد در این مناطق است.

 ‏

وی با بیان اینکه از فردا بعدازظهر (8 نوامبر) با نفوذ جریان های سرد به سواحل شمال کشور ، بارش باران در سواحل دریای خزر آغاز می شود ، تصریح کرد: طی این روز در مناطقی از کردستان ، کرمانشاه و گیلان و در رشته کوه البرز. بارش برف مرکزی رخ می دهد.

ضیاییان در ادامه با اشاره به اینکه طی روز یکشنبه (9 آبان) بارش در مناطق یاد شده ادامه دارد ، گفت: طی این روز در مناطقی از گلستان و خراسان شمالی ، بارش پراکنده دور از انتظار نیست ، همچنین در گیلان و از غرب. از باران های شدید مازندران. بیشتر خواهد داشت

به گفته مدیر کل نظارت و هشدار سریع سازمان هواشناسی ، طی فردا و پس فردا (6 و 7 نوامبر) در سواحل دریای خزر درجه حرارت کاهش می یابد – حدود 3 تا 5 درجه سانتیگراد – و دریا نیز مواج است یکشنبه ها و دوشنبه ها (18 و 19 نوامبر) در شمال شرقی و شرق کشور با وزش باد شدید و کاهش دما ، حدود 5 تا 7 درجه سانتیگراد مواجه خواهیم شد.

ضیاییان افزود: بارندگی ها در روز دوشنبه (19 آبان) در حاشیه شمالی کاهش می یابد و ادامه سیستم بارشی نیز در حاشیه غرب کشور پیش بینی می شود. همچنین در این روز شدت بارندگی در لرستان و جنوب ایلام بیشتر خواهد بود.

وی تصریح کرد: طی روز سه شنبه (11 نوامبر) دامنه فعالیت این سامانه دامنه جنوبی البرز واقع در استان های قزوین ، البرز و تهران را پوشش می دهد.

در پایان مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (8 آبان) نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد و باران دیررس پراکنده با حداقل دما 15 و حداکثر دما 25 درجه سانتیگراد. و روز یکشنبه (7 نوامبر) نیمه ابری ، گاهی ابری و وزش باد همراه با رگبارهای پراکنده با حداقل دما 13 و حداکثر دما 22 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *