پیشنهاد تخصیص جریمه صنوف آلاینده برای برطرف کردن آلودگی ها به جای تخصیص به شهرداری

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: متأسفانه در قانون بودجه جریمه ای برای جریمه صنایع آلاینده و پرداخت پول به شهرداری پیش بینی نشده است ، در حالی كه جریمه صنایع آلاینده باید صرف رفع آلودگی کارخانه ها شود. ”

به گزارش مجله دوستدار محیط زیست ، عیسی کلانتری روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از واحد تصفیه فاضلاب و از بین بردن گازهای آلاینده شرکت پتروشیمی تبریز تأکید کرد: “حفاظت از محیط زیست یک وظیفه عمومی است و متعلق به این دولت یا آن دولت نیست. ”

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: محاسبه صحیح در ایجاد صنایع بزرگ و استقرار آنها در کلانشهرها انجام نشده است. به عنوان مثال ، در دو کلانشهر اصفهان و تبریز ، جایی که باد همیشه از غرب به شرق می وزد ، صنایع آلاینده نیز در غرب واقع شده اند.

علت آلودگی تبریز این است که در تأسیس صنعت به اصول اساسی زیست محیطی عمل نمی شود ، همه آلاینده ها به شهر حمله می کنند و برای از بین بردن آلودگی مجبورند هزینه های گزافی را صرف کنند.

کارانتری ادامه داد: “یکی دیگر از مشکلات ایجاد صنعت در یک شهر بزرگ در نظر نگرفتن فاصله از تمرکز جمعیت است.” به دلیل سهولت جابجایی کارگران و حرکت سریع کارگران برای کار ، فاصله بین صنایع بزرگ آلوده و مکانهای زندگی مردم مشاهده نشده است و امروز ما در کلانشهرها هستیم. من با مشکل آلودگی روبرو هستم.

مدیر آژانس حفاظت از محیط زیست با اشاره به تأثیر آلودگی بر افزایش مرگ و میر تاج گفت: “طبق مطالعه دانشگاه آمریكایی ، 8 درصد بیشتر بیماران كرونا در هر واحد افزایش ذرات معلق می میرند.”

با اشاره به افزایش تمرکز اتومبیل و صنایع در شهرها ، “امروز بیش از 50 سال ترافیک کامیون در شهرها و ایجاد بزرگترین صنعت آلاینده در این شهر باعث افزایش مصرف گازوئیل و مازوت شده است. دارم انجامش می دهم. ” ما دیزل سریعتر نداریم.

Karantari اشاره می کند که: فقط در تهران 60٪ آلودگی مربوط به وسایل نقلیه دیزلی و 20٪ مربوط به سوخت نیروگاه در پاییز است.

وی گفت: شرکت پتروشیمی تبریز اولین کارخانه پاک است و در صورت ثبات وضعیت امروز می تواند به عنوان یک شرکت سبز ثبت شود. سایر صنایع آلوده می خواهند مطابق این سیاست پتروشیمی تبریز ، شهر را از آلودگی پاک کنند.

رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به Assalue گفت: بیش از 100 میلیارد دلار برای Assalui هزینه شد ، اما به دلیل پس انداز 2 میلیارد دلار ، او امروز نمی تواند زندگی کند.

در مورد اجرای طرح احیای دریاچه اولمیا ، مقامات امنیتی این پروژه را به عنوان یکی از بزرگترین و پایدارترین پروژه های زیست محیطی اعلام کردند و اظهار داشتند: تبریس مجبور به تخلیه شد.

براساس پایگاه اطلاع رسانی آژانس حفاظت از محیط زیست ، با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست ، شرکت پتروشیمی تبریز بیش از 2 میلیون یورو برای پوشش واحد تصفیه فاضلاب به عنوان اولین سیستم تصفیه خانه کاملاً بسته ژاپن هزینه خواهد کرد. پروژه حذف گاز آلوده. بهره برداری رسیده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *