پسماندسوزی تاثیر به سزایی در افزایش آلودگی هوای تهران دارد

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست، با وجود برف و باران و محدودیت تردد خودرو ، در دو هفته گذشته شاهد آلودگی هوا به ویژه برای گروه های آسیب پذیر بوده ایم. معاون نظارت و پایش محیط زیست در تهران گفت: سوزاندن زباله یکی از رایج ترین تخلفاتی است که در این دوره گزارش شده و نقش موثری در تشدید آلودگی هوا ، به ویژه در صورت ثبات هوا و کمبود باد دارد. ..

طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، طی 15 روز گذشته (9 تا 23 دسامبر) هوای پایتخت به مدت 6 روز قابل قبول بوده و به مدت 9 روز در گروه حساس ناسالم بوده است ، اما در این مدت کرونر بوده است. به دلیل محدودیت های شریانی ، تردد وسایل نقلیه کاهش یافته است.

محمد لستگاری در مصاحبه با یک مجله دوستدار محیط زیست ، از سوزاندن زباله به عنوان یکی از مهمترین و رایج ترین موارد نقض در زمینه شیوع و تشدید آلودگی هوا در تهران نام برد. من هستم. عاملان سوزاندن را نمی توان شناسایی کرد ، مگر اینکه در حین سوزاندن مشاهده شود و این امر پیشگیری و مبارزه را دشوار می کند.

“از آنجا که پیشگیری و شناسایی علت سوزاندن زباله دشوار است ، همکاران ما گشت می زنند تا موارد سوزاندن زباله را در اسرع وقت گزارش و خاموش کنند و از افزایش آلودگی هوا جلوگیری کنند.  ”

رستگاری گفت که به طور مستمر وضعیت واحدهای آلودگی و صنایع را زیر نظر دارد. “در زمان آلودگی شدید هوا در پایتخت ، گشت ها و نظارت بر همکاران دو برابر می شوند ، تعداد تخلفاتی که در کوتاه ترین زمان قابل رفع است افزایش می یابد.

معاون نظارت و نظارت بر محیط زیست در تهران با اشاره به اینکه بخش صنعتی و آلودگی تهران تحت نظارت آژانس حفاظت از محیط زیست تهران است ، گفت: در این دوره ، هیچ نقض جدی توسط صنایع و کارخانه های بزرگ و بزرگ در تهران رخ نداده است. این اتفاق نیفتاده است. اما گشت و نظارت بر این واحدها ادامه خواهد یافت.

سرانجام ، رستگاری به مصرف مازوت توسط صنعت و نیروگاه ها اشاره کرد. مطالعه ای که در دو هفته گذشته انجام شد شواهدی از مصرف کم سوخت مازوت در تهران را ارائه داد ، اما این مقدار زیر حد قابل قبول است و هیچ کس این کار را نمی کند. این کار از صنایع بزرگ و بزرگ ایالت انجام نمی شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *