پروژه آبخیزداری منجر به مهاجرت معکوس روستاییان می شود.

رئیس اداره آبخیزداری و حفاظت از خاک اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از اتمام عملیات آبخیزداری در جنوب پایتخت خبر داد و گفت: مهاجرت معکوس روستاییان و ساکنان حوزه آبخیز یکی از موارد زیر است: دستاوردهای مهم اقدامات آبخیزداری.

به گزارش مجله دوستدار محیط زیست ، اکبر استادزاده گفت: عملیات آبخیزداری و آبخوان داری که با هدف کنترل رواناب و تقویت سفره های آب زیرزمینی در جنوب پایتخت واقع در منطقه جنوب آراد در بخش فشاپویه انجام شد. از شهر ری تکمیل شده است. ” اعلام وصول.

رئیس اداره آبخیزداری و حفاظت خاک اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با بیان اینکه عملیات آبخیزداری با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 700 میلیون تومان و از محل اعتبارات مازاد صندوق توسعه ملی در سال 2009 ، اظهار داشت: سد ملات ترکیبی با حجم 5000 متر مکعب و خاک با حجم 56000 متر مکعب و عملیات زمین خشک چین با حجم 2160 متر مکعب انجام شده است.

وی مهاجرت معکوس روستائیان و ساکنان حوزه های آبخیز را از جمله دستاوردهای مهم اقدامات آبخیزداری دانست و تصریح کرد: به دلیل آبخیزداری و آبخوان داری از هدررفت آب روان به شدت جلوگیری شده و باعث تقویت منابع آب زیرزمینی و بهبود پوشش گیاهی شده است ” می توان گفت که همه این اقدامات منجر به رونق تولید و مهاجرت معکوس برای ساکنان و روستاییان شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ، استادزاده اقدامات آبخیزداری را زیرساخت و همسو با توسعه اقتصادی و اجتماعی دانست و اظهار داشت: اقدامات آبخیزداری علاوه بر کنترل سیل ، فرسایش خاک ، تقویت سفره های آب زیرزمینی محصولات را افزایش می دهد ، کاهش گرد و غبار و بهبود اکوسیستم عادی می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *