پدیدار شدن عوارض موجشکن‌ های قدیمی

مدیرکل محیط زیست استان هرمزگان گفت در صورت صدور مجوز از مناطق آزاد ، باید پاسخگو باشند.

حبیب مسیحی تازیانی در مصاحبه با مجله دوستانه محیط زیست افزود: “با توجه به وسعت ساحل استان هرمزگان ، یکی از وظایف ما نظارت بر توسعه صنعتی استان است که با روند توسعه دریایی انجام شده توسط دولت در این استان مطابقت دارد ، بحث در مورد روش های نظارت بر محیط زیست دریایی و با توجه به بودجه محدود فعلی ، نیروهای ویژه و کاربردی باید این مسئله را برطرف کنیم.

وی افزود: آلودگی نفتی ناشی از قاچاق سوخت متأسفانه صدمات جبران ناپذیری به محیط زیست دریایی وارد می کند و منجر به تخریب ارگانیسم ها ، خشک شدن جنگل های حرا و بسیاری از آسیب های جبران ناپذیر می شود.

مسیحی تازیانی ادامه داد: وظیفه پروژه های عمرانی در استان هرمزگان که مطابق برنامه های کلان کشور انجام می شود و به محیط زیست اطلاع رسانی می کند و در واقع اجرای تصمیمات قانونگذار درباره محیط زیست است که نمی توانیم به خوبی رعایت کنیم.

این مقام مسئول در مناطق آزاد و اجرای ماده 65 احکام دائمی گفت: “صدور مجوز برای برخی از پروژه ها که مغایر با الزامات زیست محیطی است ، مانند کشت میگو و تولید آرد ماهی در سوزا ، که متأسفانه مسئول امور مربوطه توسط مقامات هستند. این مناطق آزاد “. این یک برنامه نیست ، این یک مشکل دیگر است و محیطی است که باید همیشه در دادگستری پاسخگو باشد. در صورت صدور مجوز توسط منطقه آزاد ، باید پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: در حوزه منابع طبیعی ، ماده 24 قانون معدن مطالبات محیط زیست را حذف کرد که این در قانون قبلی نبود و محیط زیست همه مشکلات را پیش بینی کرد.

مسیحی خاطرنشان کرد: هنگام بحث در مورد کارخانه های آب شیرین کن برای استفاده در فلات مرکزی شرکت های صنعتی ، رودخانه ها و کشاورزی ، نباید گفت که این کار ضروری است و شرکت مدیریت آب و فاضلاب منطقه ای این کار را بدون رعایت مقررات زیست محیطی و نیروگاه های نمک زدایی مورد استفاده در سلسکوئه انجام می دهد اقتصاد خاک را آلوده می کند ، سطح آب را کاهش می دهد ، منابع دریایی را تخلیه می کند و ماهیگیری را کاهش می دهد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان در مورد آلودگی صنعتی اظهار نظر کرد ، “نظارت و نظارت بر کلیه تأسیسات تولیدی و خدماتی در استان از وظایف ذاتی ما بوده و هست که ما را ملزم می سازد تا با امکانات و تجهیزات مدرن تر به نتیجه مطلوب برسیم و کمبود را برطرف کنیم. نیروی کار “.

وی افزود: موضوع دوم در این بحث جمع آوری 35 درصد مالیات آلودگی است که گامی در جهت کمک به صنایع آلاینده در کاهش آلودگی و تهیه تجهیزات جدید و مدرن برای نظارت است.

مسیحی تازیانی افزود: “متأسفانه هنگام بحث در مورد آلودگی ، ساکنان شهر پارسیان چندین سال است که از عوارض و پیامدهای آلودگی در عسلویه رنج می برند و این مسئله نیاز به اقدامات اضافی دارد.”

وی در مورد موج شکن های قدیمی گفت: “متأسفانه ، آنها در سالهای بسیار دور بدون مجوز ساخته شده اند ، امروز آنها با برخی از مشکلات از جمله رسوبگذاری و کمبود سازه های لازم و تجهیزات کافی و مدرن روبرو هستند که در بعضی موارد خسارت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *