پاییز بدون آتش در مناطق چهارگانه استان تهران.

تا پایان تابستان امسال ، به دلیل باران های بهاری که منجر به پوشش گیاهی متراکم و افزایش دما شد ، آتش سوزی در مناطق طبیعی کشور از جمله 79 مورد آتش سوزی در استان تهران رخ داد و در پاییز نیز آتش سوزی رخ داد. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران اعلام می کند که از شهریور تاکنون هیچ مورد جدیدی از آتش سوزی در مناطق چهارگانه استان تهران گزارش نشده است ، ما در برخی از جنگل های کشور در حال سوختن هستیم.

فرهاد زندی در گفتگو با مجله دوستانه محیط زیست ، با اشاره به تجهیزات اطفا حریق تهیه شده و برنامه ریزی و آموزشی که امسال انجام شد ، اظهار داشت: امسال اقداماتی برای پیشگیری و اطفا the حریق به موقع و در بعضی نقاط انجام شد. ما نیروهای حساس تری را به کار گرفتیم تا بتوانیم در همان لحظات اولیه با اجرای گشت و نظارت مستمر آتش را خاموش کنیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه خنک شدن هوا و تغییر فصل تأثیر زیادی در وقوع موارد جدید حریق در مناطق طبیعی استان داشت ، خاطرنشان کرد: اما ما همچنان پیگیری می کنیم اقدامات برنامه ریزی شده برای جلوگیری و اطفا حریق به موقع در مناطق حساس.

زندی در ادامه گفت: با گذراندن فصل گرم سال و فرا رسیدن فصل پاییز ، دسترسی مردم به طبیعت کاهش یافته و این مسئله در کاهش تعداد آتش سوزی تأثیر بسزایی داشت.

طبق مجله دوستانه محیط زیست ، از 79 مورد آتش سوزی ، 72 مورد در پارک های ملی خوجیر و سرخه حصار ، یک مورد در منطقه شکار ممنوع لار ، سه مورد در منطقه حفاظت شده لواسان ، یک مورد در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی ، یک مورد در فیروزکوه بوده است. منطقه حفاظت شده و یک مورد در منطقه حفاظت شده کویر در تالاب بندلیخان ، در مجموع حدود 710 هکتار از مراتع در چهار منطقه استان تهران دچار آتش سوزی شد. با این وجود ، میزان آتش سوزی در مراتع چهار منطقه تحت مدیریت اداره حفاظت محیط زیست استان تهران در مقایسه با مشابه سال گذشته ، 47 درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *