پایش و نمونه برداری از خروجی تصفیه فاضلاب 60 واحد صنعتی در استان مرکزی.

مجله دوستانه محیط زیست / مرکز معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی از پایش واحدهای صنعتی و تولیدی و نمونه برداری از مجاری فاضلاب 60 واحد صنعتی و تولیدی در این استان خبر داد.

مهدی مصطفوی در مصاحبه با مجله دوستانه محیط زیست اظهار داشت: با توجه به نظارت دوره ای واحدهای صنعتی ، خدماتی و تولیدی در استان 60 واحد صنعتی و تولیدی در منطقه ، به منظور حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی محیط زیست و شناسایی منابع آلاینده ، در 6 ماه اول سال جاری ، نمونه برداری از پساب و پساب انجام شده است.

وی گفت: به منظور اجرای طرح خوداظهاری ، 297 مورد گزارش خوداظهاری از واحدهای صنعتی با استفاده از ظرفیت و توان آزمایشگاه های معتمد انجام شده و توسط کارشناسان محیط زیست بررسی شده است.

مصطفوی افزود: “طبق قوانین و مقررات حفاظت از محیط زیست ، واحدهایی که میزان تولید آنها بالاتر از حد مجاز استانداردهای زیست محیطی است ، اخطار رفع آلودگی دریافت می کنند که این واحدها موظف به اقدام در جهت رفع آلودگی در زمان تعیین شده هستند. نام واحد آلاینده در لیست صنایع آلاینده منوط به پرداخت عوارض آلاینده است و به منظور اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده به مراجع قضایی معرفی می شود.همچنین مقامات مربوطه نیز طبق ماده 688 مجازات اسلامی تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند. کد

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با بیان اینکه یکی از عوامل آلودگی محیط زیست کمبود واحدهای HSE است ، تأکید کرد: اگر صنایع در رعایت قوانین و مقررات زیست محیطی پیشتاز بوده و برای رفع آلودگی اقدام کنند بیشتر مشکلات زیست محیطی حل خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *