وضعیت دی‌اکسید کربن جو زمین نگران کننده است

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست، آژانس هواشناسی انگلیس پیش بینی کرده است که دی اکسید کربن در جو امسال به طور قابل توجهی افزایش می یابد و 50 درصد بیشتر از انقلاب صنعتی خواهد بود.

کارشناسان می گویند این مرحله نگران کننده در شرایطی رخ می دهد که مردم به تولید گازهای گلخانه ای از طریق سوخت های فسیلی و جنگل زدایی ادامه می دهند.

آژانس هواشناسی انگلیس پیش بینی کرده است که در هفته های آوریل تا ژوئن میزان دی اکسید کربن در جو نر در رصدخانه موانا-لوآ در هاوایی از 417 ذره در میلیون فراتر رود.

این رقم 50 درصد بیشتر از میزان دی اکسیدکربن موجود در اتمسفر در پایان قرن هجدهم است که انقلاب صنعتی آغاز شد. طبق اعلام آژانس هواشناسی انگلیس ، در آن زمان سطح دی اکسید کربن در جو حدود 278 ذره در میلیون بود.

پروفسور ریچارد بیتس ، مدیر پیش بینی سالانه آژانس هواشناسی انگلیس ، گفت: “سال گذشته میزان دی اکسید کربن در رصدخانه موآنا لوآ طی چند روز به 417 میلیون ذره رسید ، اما این اولین بار در چند هفته خواهد بود.”

وی گفت: “دستیابی به 417 میلیون ذره در سال جاری” تغییرات جسمی سریعی در آب و هوای مردان ایجاد نخواهد كرد ، اما این یك علامت واضح و نمادین است زیرا نشان می دهد كه ما با فعالیت انسان چقدر ترکیب جو را تغییر داده ایم. ” ما هنوز در مسیر اشتباه هستیم.

محدود کردن گرم شدن کره زمین به 1.5 درجه از دوران پیش از صنعتی هدف ایده آل تعیین شده توسط کشورها در توافق نامه پاریس است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *