وضعیت بارش در کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ادامه بارش در کشور ، از برف و باران در 19 منطقه این کشور و فردا (19 دسامبر و و 20)

صادق ضیاییان گفت: طبق نقشه های دقیق هواشناسی طی 24 ساعت آینده برای لرستان ، مرکزی ، چهارمحال و بختیاری ، اصفهان ، قم ، خراسان رضوی و خراسان جنوبی ، برف و باران ، و برای یزد ، تهران ، سمنان ، گیلان ، در مازندران ، گلستان ، خراسان شمالی ، بوشهر ، فارس ، کهگیلویه و بویراحمد شدت باران می بارد.

وی همچنین با اشاره به اینکه در این فصل در یزد و شمال کرمان باران می بارد ، اظهار داشت: فردا (21 دسامبر) در برخی مناطق گیلان ، هرمزگان و جنوب کرمان باران نمی بارد. باران دور از امید همچنین باران را در جنوب خراسان رضوی گسترش خواهیم داد.

ضیاییان ادامه داد: از روز دوشنبه (اول ژانویه) تا چهارشنبه بعد از ظهر (23 دسامبر) آسمان در بیشتر مناطق کشور صاف خواهد بود که باعث افزایش آلودگی هوا و کاهش کیفیت هوا در شهرهای بزرگ و مناطق شهری.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اعلام کرد که آب شیرین از چهارشنبه (23 دسامبر) از شمال غربی وارد کشور می شود ، این سیستم به تدریج غرب ، دامنه البرز و ساحل غربی دریای خزر را پوشش می دهد.

به گفته وی ، روز پنجشنبه (25 ژانویه) در بیشتر مناطق کشور به جز استانهای سیستان و بلوچستان ، هرمزگان ، کرمان و خراسان جنوبی شاهد بارش برف و باران خواهد بود.

سرانجام ضیاییان درباره وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (30 آذر) کمی ابری است ، همراه با گرد و غبار محلی و دمای پایین صفر و درجه حرارت تا دو درجه سانتیگراد در روز دوشنبه (1 دسامبر) صاف با یک منطقه ابری همراه با گرد و غبار محلی و دمای پایین صفر و دمای بالا 8 درجه سانتیگراد نیز برنامه ریزی شده است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *