ورود سیستم جدید بارشی به کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی جدید فردا (25 آبان) وارد کشور می شود.

صادق ضیابیان در گفتگو با مجله دوستانه محیط زیست ضمن اشاره به اینکه امروز (24 آبان) باران در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در استانهای کرمان ، سیستان و بلوچستان و هرمزگان ادامه دارد ، اظهار داشت: سیستم بارشی به تدریج در حال خروج است کشور خارج و از فردا (16 نوامبر) موج دیگری از باران وارد ایران می شود.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی جدید در جنوب غربی کشور شامل استان های خوزستان ، بوشهر ، فارس ، کهگیلویه و بویراحمد تحت تأثیر قرار می گیرد ، گفت: این سامانه از روز دوشنبه (26 آبان) تقویت می شود. در جنوب غربی و غرب کشور رعد و برق و رعد و برق همراه با وزش باد رخ می دهد و در برخی مناطق غرب سواحل خزر و شمال غربی موجب بارندگی همراه با رگبار و وزش باد می شود.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در روز سه شنبه (18 نوامبر) در سواحل شمال غربی ، مرکزی و غربی دریای خزر و استانهای دامنه جنوبی البرز ، باران گاهی اوقات همراه با رعد و برق و موقتی شدید وزش باد در برف زیاد و سرد رخ می دهد.

ضیاییان ادامه داد: طی روز چهارشنبه (28 آبان) در استان های اردبیل ، گیلان ، مازندران و آذربایجان شرقی ، طوفان باران و بارش پراکنده باران در استان های گلستان ، خراسان شمالی و آذربایجان غربی دور از انتظار نیست.

وی در پایان درباره وضعیت آب و هوای تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (25 آبان) نیمه ابری تا ابری همراه با گرد و غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد در روز روز دوشنبه (26 نوامبر) نیز نیمه ابری تا ابری و گاهی اوقات همراه با وزش باد با حداقل دما 6 و حداکثر دما 12 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *