ورود سیستم جدید بارشی به کشور.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا (5 آبان) خبر داد و گفت: پس از ورود این سامانه بارشی به کشور ، باران یا برف خواهیم داشت. در بیشتر مناطق

صادق ضیاییان در گفتگو با مجله دوستانه محیط زیست با اشاره به اینکه طی 24 ساعت آینده باران و وزش باد پراکنده برای استانهای مازندران ، گلستان و خراسان شمالی پیش بینی می شود ، اظهار داشت: در این مدت در ارتفاعات کرمان ، شرق هرمزگان و جنوب در سیستان و بلوچستان ، گاهی طوفان های رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد.

وی با بیان اینکه تا فردا (5 آبان) در اکثر مناطق کشور دارای آب و هوای پایدار حاکم است و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به ویژه تهران ، کرج ، اراک و اصفهان گرد و غبار محلی پدیده غالب خواهد بود ، اظهار داشت: فردا بعدازظهر با ورود سیستم باران. در شمال غربی و غرب کشور ، ابر و باران پراکنده در این مناطق دور از انتظار نیست.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ، تا روز پنجشنبه (5 آبان) فعالیت سیستم بارشی به کل حاشیه غربی و دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین ، البرز و تهران و بارش ها در این مناطق شدت می گیرد.

ضیاییان با اشاره به اینکه نفوذ نهرها از شمال غربی سواحل دریای خزر نیز باعث بارندگی در گیلان و غرب مازندران می شود ، گفت: در بیشتر این مناطق و همچنین در خوزستان از شمال باران شدید است. از بوشهر و جزایر شمالی خلیج فارس. وزش باد شدید موقتی دور از انتظار نیست.

وی اظهار داشت: در این مدت میزان بارندگی در ارتفاعات زاگرس ، البرز مرکزی و در شمال غربی کشور به صورت برف خواهد بود. در غرب دریای خزر و در استانهای خوزستان ، فارس ، جزایر خلیج فارس ، بوشهر ، کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال و بختیاری ، جنوب اصفهان و شرق لرستان شدت بیشتری دارند.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با تأکید بر اینکه بارش ها و طوفان ها در غرب ، جنوب غربی و مرکز کشور در روز شنبه (8 آبان) ادامه خواهد داشت ، اظهار داشت: در این روز برای استان های البرز ، قزوین ، تهران ، اردبیل ، باران های پراکنده در اصفهان و شمال فارس پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان در مورد وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (5 آبان) نیمه ابری همراه با گرد و غبار صبحگاهی ، ابرهای بعد از ظهر و گاهی اوقات وزش باد با حداقل دمای 3 و حداکثر دما. از 10 درجه سانتیگراد و در طول پنجشنبه (26 نوامبر) هوای ابری همراه با وزش باد ، بعد از ظهر باران و اواخر باران با حداقل دما 5 و حداکثر دما 9 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *