ورود سیستم بارشی جدید به کشور / آسمان اکثر استان ها بارانی است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید از فردا به کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفتگو با مجله دوستانه محیط زیست ، اظهار داشت: طبق آخرین تولید مدل های هواشناسی در روز پنجشنبه در باران گیلان و مازندران ، گاهی اوقات وزش باد شدید موقت وجود دارد. همچنین شدت بارندگی در روز پنجشنبه برای استان گیلان است. همچنین روز پنجشنبه در برخی مناطق آذربایجان شرقی ، اردبیل ، خراسان شمالی و ارتفاعات استان های قزوین ، البرز و تهران باران و برف باریده است.

وی افزود: سامانه جمعه از غرب کشور و در نیمه جنوبی استانهای آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی و در گیلان و مازندران غربی ، سمنان غربی ، اردبیل ، زنجان ، کردستان ، کرمانشاه ، لرستان ، همدان وارد کشور می شود. ، مرکزی ، قزوین ، البرز ، تهران ، قم ، غرب اصفهان ، چهارمحال و بختیاری ، شمال کهکیلویه و بویراحمد ، ایلام ، نیمه شمالی خوزستان ، باران ، رعد و برق گاهی و وزش باد شدید موقتی در ارتفاعات زاگرس مرکزی و البرز مرکزی و ارتفاعات غربی و بارش برف در شمال غربی پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی ادامه داد: شدت بارندگی روز جمعه در استان های لرستان ، ایلام ، خوزستان شمالی ، کرمانشاه و کردستان رخ می دهد. ، دامنه های شمال شرقی ، شمال و جنوب البرز رخ خواهد داد و در مناطق مستعد در غرب و جنوب غربی ، تگرگ دور از انتظار نیست.

به گفته ضیائیان ، شدت بارندگی روز شنبه در چهارمحال و بختیاری ، لرستان ، کرمانشاه ، کردستان ، همدان ، مرکزی ، نیمه شمالی کهکیلویه و بویراحمد ، نیمه شمالی خوزستان و همچنین استانهای تهران و البرز است.

وی افزود: روز یکشنبه در بیشتر مناطق کشور به جز جنوب شرقی باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر برف پیش بینی می شود و روز دوشنبه در غرب ، سواحل دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز ، و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می شود. ” برای غرب و مرکز کشور نیز بارش پراکنده باران و برف پیش بینی شده است.

طبق گفته مدیرکل پیش بینی هواشناسی و هشدار سریع ، در دو روز آینده در شمال شرقی دما بین 6 تا 10 درجه کاهش می یابد و در مناطق سردسیر شمال شرقی دما به زیر صفر درجه می رسد. همچنین از امروز تا پنج روز آینده دریای خزر مواج و خلیج فارس مواج روز شنبه است. تنگه هرمز و شرق خلیج فارس نیز در روزهای پنجشنبه و جمعه مواج است.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (جمعه 21 آبان) نیمه ابری و غبارآلود صبح و به تدریج ابری و باران دیررس با حداقل دما 5 و حداکثر دما 12 درجه سانتیگراد و روز شنبه (1 آذر) ابر ابر و ملایم همراه با باران با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *