ورود سامانه بارشی جدید به کشور و بارش برف و باران

مدیر کل پیش بینی های WMO و سریع هنگام صحبت در مورد استقرار سیستم جدید بارشی در کشور امروز (4 دسامبر) اعلام کرد که در مناطق خاصی برف و باران می بارد.

صادق ضیاییان در مصاحبه با “مجله دوستدار محیط زیست” اظهار داشت: طبق تجزیه و تحلیل آخرین نقشه هواشناسی ، از ظهر امروز (4 دسامبر) سیستم بارندگی از جنوب غربی وارد کشور می شود در خوزستان ، چاماها و استان های باتیاری ، کوگیلویه و بوی احمد ، شمال فارس ، شمال بوشهر و غرب خلیج فارس  باعث بارندگی ، گاهی حتی رگبار و رعد و برق ، تگرگ در برخی مناطق خاص ، بارش برف در مناطق مرتفع و بارش پراکنده در مناطق مرکزی کشور.

وی با بیان اینکه فعالیت های سامانه بارشی فردا (4 آذر) تقویت می شود ، گفت: بنابراین به جز لرستان ، الان ، همدان ، کرمانشاه ، مرکزی و اصفهان و برخی مناطق در استان قم ، این سیستم همچنان فعال خواهد بود. “در سمنان ، خراسان رضوی و برخی مناطق در دامنه های جنوبی استان البرز ، یک مرکز بارشی پراکنده وجود دارد.

به گفته ضیاییان ، شدت بارندگی فردا (4 دسامبر) در خوزستان ، مناطق شمالی و شرقی لرستان و نیمه شمالی چهارمحال و بختیاری خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی ها و سرعتهای WMO ادامه داد: روز پنجشنبه (4 دسامبر) در غرب ، جنوب غربی ، استانهای ساحلی دریای خزر ، دامنه های جنوبی شهر آلبرتا و مناطق مرکزی و شمال شرقی کشور باران می بارد.

وی افزود: روز جمعه (4 دسامبر) در مناطقی از غرب خلیج فارس ، بوشهر ، خوزستان ، فارس و کرمان ، غرب دریای خزر و غرب گیلان ، در ارتفاعات و سرما در منطقه ، گاهی اوقات باران ، رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد. “بارش برف دور از انتظار نیست.

همچنین گفت: روز شنبه (6 دسامبر) علاوه بر این مناطق ، در دامنه های جنوبی آلبرتا غربی باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر نیز برف خواهیم دید.

سرانجام ، مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی شرایط آب و هوای تهران را برای دو روز آینده معرفی کرد: فردا (4 دسامبر) تهران ابری ، نیمه ابری ، با مه صبحگاهی ، به تدریج ابری ، با بارش پراکنده ، با حداقل دمای 6 ، بالاترین دما 13 درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه (4 دسامبر) نیمه ابری همراه با گرد و غبار در صبح ، به تدریج ابری است و ممکن است باران پراکنده باشد. کمترین دما 5 درجه سانتیگراد و بیشترین دما 11 درجه سانتیگراد است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *