هوای پایتخت در محدوده قابل پذیرش است.

طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته و هم اکنون در حد قابل قبولی بوده است و ادامه این شرایط در طول روز دور از انتظار نخواهد بود.

طبق مجله سازگار با محیط زیست ، پیش بینی های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوا نشان می دهد که در اولین ساعات امروز (13 نوامبر) کیفیت هوا در اکثر مناطق در وضعیت قابل قبولی خواهد بود که این امر به دلیل وزش باد موثر در طی ساعتهای گذشته .

در طول روز با ادامه شرایط مطلوب آب و هوایی ، شرایطی برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود. همچنین پیش بینی می شود در آخرین ساعات امشب (12 آبان) با وجود افزایش ترافیک شبانه در بیشتر مناطق ، کیفیت هوا در وضعیت قابل قبولی قرار داشته باشد که این امر به دلیل ناپایداری جوی ، وزش باد موثر همراه با باران پراکنده است.

این شرایط جوی تا فردا صبح (14 نوامبر) ادامه دارد و با کاهش ترافیک در تعطیلات ، شاهد کاهش غلظت آلاینده ها و ایجاد وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق خواهیم بود.

ادامه ناپایداری جوی با وزش باد و باران در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری کرده و به تدریج از درجه ناپایداری جوی و سرعت باد کاسته و غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق را افزایش می دهد ، با این وجود کیفیت هوا در مناطق بیشتر پیش بینی می شود . در حد قابل قبولی باشید.

طبق مجله دوستدار محیط زیست ، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 88 بوده و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبولی قرار داشته است. آلاینده فعلی “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 73 است و کیفیت هوا در حد قابل قبولی است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *