هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم شد.

طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته و هم اکنون (5 آذر) در گروه ناسالم برای گروه های حساس بوده است. با این حال ، بهبود کیفیت هوا در آخرین ساعات امشب دور از انتظار نخواهد بود.

طبق مجله دوستدار محیط زیست ، پیش بینی های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوا نشان می دهد که صبح امروز (26 دسامبر) ، بدون وزش باد و تجمع آلاینده ها در آخرین ساعات ، همراه با شروع ترافیک خودرو ، در بیشتر مناطق با کیفیت و آسمان غبارآلود. هوا برای گروه های حساس در محدوده ناسالم و ناسالم خواهد بود.

به تدریج با افزایش نسبی سرعت باد و افزایش ناپایداری جوی همراه با رشد ابرها و احتمال بارندگی های پراکنده در طول روز ، شرایط مناسبی برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود. پیش بینی می شود با ادامه این شرایط جوی تا پایان زمان و وزش باد موثر ، علی رغم افزایش ترافیک شبانه ، کیفیت هوا در اکثر مناطق در شرایط قابل قبولی باشد.

صبح فردا (28 دسامبر) با وجود کاهش ترافیک صبحگاهی در روزهای تعطیل ، کمبود باد موثر باعث افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی از مناطق پرتردد می شود.

در طول روز ، با افزایش سرعت باد ، شرایط مناسبی برای پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا فراهم می شود و تا پایان صبح (28 دسامبر) با افزایش ترافیک عصرگاهی و عدم وزش باد موثر ، افزایش غلظت ذرات معلق و در نتیجه ایجاد کیفیت هوا نامطلوب. در بیشتر مناطق شلوغ غیرمنتظره نخواهد بود.

طبق مجله زیست محیطی ، آلاینده در شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 115 بوده و هوای پایتخت برای گروه ها سالم نبود. حساس. آلاینده فعلی “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با متوسط ​​139 است و کیفیت هوا در گروه ناسالم برای گروه های حساس است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *