هوای پایتخت برای “حساس” نامساعد است.

طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر در حد قابل قبولی است اما کاهش کیفیت هوا و ادامه وضعیت نامطلوب در طول روز پیش بینی می شود.

طبق مجله دوستدار محیط زیست ، طبق پیش بینی های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوا ، صبح امروز (17 نوامبر) به دلیل جو نسبتاً پایدار و آرام طی ساعات گذشته ، غلظت ذرات معلق همزمان افزایش می یابد با شروع ترافیک. بیشتر مناطق در حال تجربه وضعیت ناسالم برای گروه های آسیب پذیر هستند.

با ادامه این وضعیت جوی و کمبود باد موثر در طول روز ، شرایط مناسبی برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نمی شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در وضعیت نامساعدی باقی می ماند.

در عصر ، با افزایش ترافیک و تجمع آلاینده ها ، انتظار می رود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های آسیب پذیر باشد ، هرچند اواخر امشب (17 نوامبر) با افزایش وزش باد شدید ، گسترش آلاینده ها و کیفیت هوا بهبود نخواهد یافت.

صبح فردا (17 آبان) با کاهش سرعت باد و همزمان با آغاز تردد خودرو ، غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افزایش یافته و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد پیش بینی می شود. با جو آرام و پایدار در طول روز ، میزان پراکندگی آلاینده ها محدود می شود و با ادامه این شرایط جوی تا اواخر فردا (17 نوامبر) پیش بینی می شود که تجمع آلاینده ها و افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از به تردد وسایل نقلیه شرایط ناسالم برای گروه های حساس ایجاد می کند. مناطق شلوغ باشید.

طبق مجله دوستدار محیط زیست ، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 80 بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبولی بود. آلاینده شاخص در حال حاضر “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با متوسط ​​93 است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبولی است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *