هوای پایتخت آلوده است.

طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته و هم اکنون (5 آذر) در گروه ناسالم برای گروه های حساس بوده است. ادامه این شرایط و ایجاد وضعیت ناسالم برای همه گروه های امروز دور از انتظار نیست.

طبق مجله دوستدار محیط زیست ، طبق پیش بینی های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوا ، صبح امروز (26 دسامبر) بدون وزش باد موثر و تجمع آلاینده ها در آخرین ساعات همراه با آغاز ترافیک اتومبیل ، آسمان مطبوع و با کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس است.

ادامه این شرایط جوی در طول روز باعث تجمع آلاینده ها می شود و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامناسبی باقی می ماند. در اواخر بعد از ظهر ، با افزایش ترافیک عصرگاهی و کمبود وزش باد موثر ، تجمع ذرات معلق در بیشتر مناطق پرترافیک پیش بینی می شود و در نتیجه ، کیفیت هوا در یک وضعیت قرار می گیرد. ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس.

تجمع آلاینده ها در ساعات آخر و کمبود وزش باد موثر در بامداد فردا (26 دسامبر) و شروع تردد خودرو باعث می شود که کیفیت هوا در اکثر مناطق شلوغ برای گروه های حساس ناسالم باشد.

در طول روز ، با افزایش ناپایداری جوی ، رشد ابر و احتمال بارش باران ، می توان شرایط مناسبی را برای پراکندگی آلاینده ها فراهم کرد و کیفیت هوا را در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست. بی ثباتی جوی همراه با باران ها به این معنی است که با وجود افزایش ترافیک در بیشتر مناطق پایتخت ، کیفیت هوا در یک محدوده قابل قبول است.

طبق مجله دوستدار محیط زیست ، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 113 بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم قرار داشت. برای گروه های حساس آلاینده فعلی “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با متوسط ​​106 است و کیفیت هوا در گروه ناسالم برای گروه های حساس است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *