هوای «قابل پذیرش» تهران طی امروز

طبق گفته شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، کیفیت هوا در پایتخت اکنون در حد قابل قبولی است ، در حالی که کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته برای گروه های حساس ناسالم بود.

به گزارش مجله دوستدار محیط زیست ، طبق پیش بینی های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوا ، در نخستین ساعات امروز (12 آبان) با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد موثر طی ساعات گذشته ، کیفیت هوا در مناطق پرتردد در مناطق ناسالم برای گروه های حساس.

به تدریج در طول روز با رشد ناپایداری جوی و احتمال بارش پراکنده باران در بعضی از ساعات بعد از ظهر ، شرایط مناسبی برای تجمع آلاینده ها فراهم می شود که می تواند کیفیت هوا را بهبود بخشد. افزایش سرعت باد باعث پراکندگی آلاینده ها در پایان روز می شود ، بنابراین با وجود ترافیک عصرگاهی ، کیفیت هوا در پایتخت در حد قابل قبولی خواهد بود.

با کاهش سرعت باد تا فردا صبح (13 نوامبر) و با آغاز تردد خودرو ، غلظت آلاینده ها ، به ویژه ذرات معلق افزایش می یابد ، بنابراین ایجاد شرایط ناسالم برای گروه های حساس در برخی از مناطق پرتردد دور از دسترس نخواهد بود. از انتظار

در طول روز ، افزایش ناپایداری همراه با کاهش دما ، رشد ابر و گاهی اوقات باران باعث پراکندگی برخی آلاینده ها می شود. همچنین پیش بینی می شود در آخرین ساعات فردا (13 آبان) کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت به دلیل بی ثباتی در شرایط قابل قبولی باشد. جوی و باد موثر است.

طبق مجله دوستدار محیط زیست ، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 101 بود و هوای پایتخت برای گروه های حساس در شرایط ناسالم قرار داشت. آلاینده فعلی “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با متوسط ​​93 است و کیفیت هوا در حد قابل قبولی است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *