هواشناسی: دما کاهش می یابد ، مصرف انرژی را تنظیم کنید.

سازمان هواشناسی نسبت به کاهش دما در سه استان و لزوم مصرف بهینه انرژی و همچنین افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای خزر هشدار داد.

طبق مجله دوستانه محیط زیست ، سازمان هواشناسی هشدار زرد صادر کرده است: نفوذ توده هوای سرد از صبح چهارشنبه (19 نوامبر) تا اواخر جمعه (20 آبان) باعث کاهش دما در استانهای خراسان جنوبی ، خراسان رضوی شد و خراسان شمالی. تبدیل می شود.

با توجه به شرایط جوی غالب ، افزایش قابل توجهی در مصرف حامل های انرژی بدنبال کاهش نسبی دما از 5 به 10 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود ، بنابراین برای مصرف بهینه انرژی بخصوص در مصارف خانگی ، اداری و صنعتی توصیه می شود.

سازمان هواشناسی هشدار زرد دیگری را نیز صادر کرده است: پیش بینی وزش باد با افزایش ارتفاع موج بین 1.5 و دو متر در دریای خزر از اوایل سه شنبه (17 نوامبر) تا پنجشنبه (29 نوامبر). در این شرایط ، غرق شدن شناگران و قایق های کوچک ، خسارت شناورهای سبک ، پارگی تورهای ماهیگیری ، برهم زدن فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های دریایی دور از انتظار نیست ، بنابراین سازمان هواشناسی به دلیل ممنوعیت شنا ، محدودیت در تردد با کشتی ها فعالیت های سبک ، نیمه سنگین و تفریحی ، ماهیگیری و انجام اقدامات لازم توسط همه فعالان در حمایت از صنعت دریایی ، به ویژه دریایی را توصیه می کند.

هشدار به شرح زیر است: ارتفاع موج از سه شنبه شب (17 نوامبر) تا پنجشنبه (20 آبان) در خلیج فارس و تنگه هرمز بین یک تا دو متر افزایش می یابد. با توجه به شرایط جوی غالب ، ایجاد اختلال در فعالیت های دریایی ، پارگی تورهای ماهیگیری ، غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک قابل پیش بینی است. در این شرایط جوی ، محدودیت در تردد با کشتی های سبک ، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت های ماهیگیری و انجام اقدامات لازم توسط همه فعالان در حمایت از صنعت دریایی ، به ویژه دریایی ، توصیه می شود.

طبق مجله سازگار با محیط زیست ، هنگامی که سازمان هواشناسی هشدار زرد صادر می کند ، به این معنی است که پدیده های جوی رخ می دهد که ممکن است در سفر و فعالیت های روزمره تداخل ایجاد کند. این هشدار برای افزایش آگاهی عمومی صادر شده است تا بتواند آنها را برای مقابله با پدیده های جوی که کمی شدیدتر از حد معمول هستند آماده کند. از طرف دیگر ، مسئولان از این هشدارها آگاه هستند تا در صورت لزوم تدابیری اندیشیده شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *