همکاری سازمان جنگلها و سازمان محیط زیست جهت تشدید حفاظت از منابع طبیعی کشور.

سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور و آژانس حفاظت از محیط زیست کارگروه مشترکی را برای تشدید اقدامات حفاظتی در زمینه منابع طبیعی تشکیل دادند.

به گزارش مجله دوستدار محیط زیست ، دکتر مسعود منصور – معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری – در اولین نشست مشترک با معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: جنگلها با سازمان حفاظت از محیط زیست باید در زمینه حفاظت از منابع طبیعی همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: در زمینه حفاظت و مبارزه با آفات و بیماری ها در مناطق چهارگانه ، وی به عنوان یک شریک مسئول اجرایی سازمان محیط زیست و سازمان جنگل ها است اما در سایر مناطق مسئولیت آن با جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری است. سازمان و شریک سازمان محیط زیست.

منصور در ادامه اظهار داشت: در پیشگیری و اطفا حریق ، مسئول و فرمانده اصلی در مناطق چهارگانه ، محیط زیست و سازمان جنگل ها موظف به همکاری با این سازمان هستند و در سایر مناطق وضعیت برعکس حاکم است.

رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور با تأکید بر اینکه هر دو گروه برای جلوگیری از قاچاق چوب باید گشت و مراقبت های خود را در منطقه هیرکانی افزایش دهند ، خاطرنشان کرد: در جنگل های هیرکانی باید مراقبت ها تشدید شود و این موضوع به عنوان دستورالعمل مطرح شود . به همه استانها اطلاع دهید.

منصور با تأکید بر لزوم تشکیل کارگروه مشترک بین دو سازمان جنگل ها و محیط زیست خاطرنشان کرد: موضوعات مهمی که باید در دستور کار کارگروه قرار گیرد ، استفاده از منابع صندوق ملی محیط زیست ، برنامه ها و موضوعات حفاظت از جنگل ها و مراتع در برنامه گنجانده شده است هفتم توسعه است.

وی افزود: ما می توانیم مفاد مشترکی را به دولت پیشنهاد دهیم که در پیشبرد اهداف منابع طبیعی و محیط زیست م effectiveثر باشد و در بودجه 1400 و برنامه هفتم توسعه لحاظ شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره طرح کاداستر سواحل و جنگل گفت: قوانین سواحل در کشور نادیده گرفته شده و ما تا پایان سال کلیه سواحل و جنگل های کشور را کاداستر و مستند خواهیم کرد.

در ادامه جلسه ، کیومرث کلانتری – معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست – گفت: این یک فرصت استثنایی برای سازمان محیط زیست برای همکاری با سازمان جنگل ها است.

وی افزود: سازمان جنگل ها و محیط زیست مکمل یکدیگر هستند و باید هم افزایی بیشتری بین این دو دستگاه ایجاد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری ، پلیس در مورد صندوق ملی محیط زیست گفت: سازمان جنگل ها باید از فرصت صندوق ملی محیط زیست برای دریافت تسهیلات استفاده کند زیرا این صندوق سازوکار لازم را برای انجام اقدامات زیست محیطی دارد. امور و فراهم کردن امکانات. ”

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *