هشدار هوا برای بارش شدید باران در 15 استان.

سازمان هواشناسی نسبت به بارش شدید باران در 15 استان از اوایل پنجشنبه (6 آذر) تا شنبه شب (8 آذر) هشدار داد و به دلیل شرایط جوی غالب ، توصیه های کشاورزی را صادر کرد.

به گزارش مجله سازگار با محیط زیست سازمان هواشناسی ، با صدور اخطار زرد ، در برخی از مناطق همراه با رعد و برق و در مناطق سردسیر شمال غربی ، ارتفاعات البرز ، ارتفاعات زاگرس و شمال شرق کشور ، بارش برف از اوایل پنجشنبه (26 دسامبر). ) برنامه ریزی شده تا پایان روز شنبه (8 دسامبر) است. در نتیجه ، بارندگی ، رعد و برق ، وزش باد و برف در روز پنجشنبه (5 آذر) برای استانهای لرستان ، چهارمحال و بختیاری ، خوزستان ، فارس ، بوشهر ، همدان ، کرمانشاه ، ایلام ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل و اصفهان ، جمعه (28 دسامبر) برای استان کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال و بختیاری ، فارس ، لرستان ، خوزستان ، بوشهر ، اصفهان ، اردبیل و گیلان و شنبه (8 دسامبر) برای استانهای فارس ، بوشهر ، کهگیلویه و بویراحمد دور نیست.

در این شرایط آب و هوایی احتمال خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد ، بنابراین در استان آذربایجان شرقی سرعت بخشیدن به محصولات پاییزه و تسریع در برداشت ذرت علوفه ای ، در استان آذربایجان غربی برای کنترل سقوط در باغ های هسته ای علیه بیماری های گیاهی پس از پایان باران در استان اردبیل در مقایسه با کشت گندم قبل از باران ، تسریع در برداشت پنبه و ذرت علوفه ای و انتقال محصولات باغی برداشت شده به اتاق ها گیاهان سردخانه ای مانند بز و سیب برای استان اصفهان برای تسریع در کشت محصولات دیم در غرب استان و برای استان ایلام برای تسریع در کشت غلات پاییزه مانند گندم ، جو و کلزا و انتقال سبزیجات تابستانی برداشت شده به انبار.

سازمان هواشناسی توصیه کرده است که در استان بوشهر ، حفاظت از صیفی جات ، به ویژه گوجه فرنگی ، به دلیل احتمال تگرگ ، در استان تهران ، از استفاده از کودهای ازته روی درختان به دلیل روند کاهش دما و حساسیت گیاهان به سرما در استان. چهارمحال و بختیاری با توجه به روند كاهش دما ، بارندگی و احتمال رعد و برق ، رژیم غذایی ماهیان آب سرد را تنظیم كرده و تهویه مناسب استخرها را ایجاد كرده و كشت غلات و حبوبات (دیم) را تسریع كنید. استان خراسان رضوی تسریع در برداشت گل زعفران در جنوب ، امتناع از انجام عملیات کنترل علف های هرز به دلیل احتمال یخبندان شبانه بر روی محصولات گندم ، جو و کلزا ، انجام انجماد آب در زمستان برای کاهش ذخیره سازی آفات و خواب زمستانی ، در استان خراسان شمالی انجام انجماد آب در زمستان در مناطق مناسب آب در استان خوزستان ، تسریع در کشت گندم و جو ، تسریع در برداشت محصولات صیفی در دستور کار قرار گیرد و مزارع ذرت را آبیاری نکنید.

همچنین برای استانهای سیستان و بلوچستان برای تسریع در برداشت شلغم ، مرکبات و کنجد و انتقال آنها به انبار ، برای استان فارس برای تسریع در برداشت کنجد ، چغندر قند ، سیب زمینی ، ذرت علوفه ای و محصولات باغی مانند پرتقال و لیمو شیرین برای استان کرمانشاه برای تسریع در برداشت برداشت چغندر قند برداشت شده و انتقال آن برای ذخیره سازی ، برای استان کهگیلویه و بویراحمد ، تسریع در برداشت مرکبات و تسریع در کشت گندم و جو برای استان گلستان ، كشت نخود ، نخود ، لوبیا ، شبدر ، یونجه ، جو و سیب زمینی به دلیل خطر یخ زدگی به دلیل خطر یخ زدگی ، استان گیلان از انجام هرگونه عمل بخور ، لقاح و سمپاشی و عدم لقاح در حوضچه های ممنوع ماهی کپور به دلیل ابر و افت دما ، برای محلول پاشی درختان سیب با استات مازندران و گلابی قبل از ریزش برگها بعد از باران ، برای استان هرمزگان مزارع آبیاری نمی شوند ، خصوصاً مزارع هندوانه در شب یلدا و گوجه فرنگی ، و برای استان همدان تسریع در کشت توصیه می شود در صورت مساعد بودن سیر و گندم و برداشت محصولات علوفه ای مانند یونجه. .

سازمان هواشناسی به صاحبان استخرهای ماهی جهت تمیز کردن ، تنظیم و کنترل دریچه های ورودی و خروجی استخرها و جلوگیری از ورود آب گل آلود به استخرها به دلیل حجم زیاد رواناب و طغیان رودخانه ، به عشایر و زنبوردارانی که از عبور از ارتفاعات خودداری کنید ، به دلیل وقوع باران ، در حاشیه رودخانه ها و کانال ها متوقف شوید ، محافظت از کندو در برابر باران ، کاهش دما و باد و تغذیه کمکی مستعمرات برای خواب زمستانی ، به صاحبان پرورش قارچ ، مرغداری ، تهویه دام و گلخانه ها ، تنظیم دما و تأمین سوخت غرفه ها با کاهش دما ، مقاومت و ترمیم گلخانه ها در برابر باد ، امتناع از استفاده از آب باران برای دام ، نظارت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مرغداری ها به دلیل افت دما ، تأمین خوراک با انرژی بالا دام به دلیل کاهش. دمای توصیه شده و عدم چرا گاو در مراتع و انتقال گاو به مکانهای داخلی هنگام وقوع باران.

به صاحبان باغ و مزارع توصیه شده است که به دلیل بارندگی باران ، زهکشی باغ و مزارع را تخلیه و پاکسازی کنند ، از آبیاری ، سمپاشی و سمپاشی به دلیل بارندگی خودداری کنند. زهکشی و جمع آوری لوله ها ، لوازم و تجهیزات سیستم آبیاری تحت فشار در مزارع به دلیل کاهش دما و باران ، استفاده از ضد یخ در رادیاتورهای ماشین آلات کشاورزی و محافظت از ادوات کشاورزی به دلیل کاهش دما و شروع باران از دیگر توصیه های سازمان هواشناسی.

طبق مجله زیست محیطی ، هشدار زرد همچنین به معنای وقوع پدیده های جوی است که می تواند در سفر و فعالیت های روزمره تداخل ایجاد کند. این هشدار برای آموزش مردم جهت آمادگی برای مقابله با پدیده های جوی که کمی شدیدتر از حد معمول هستند ، صادر شده است. از طرف دیگر ، مقامات از این هشدارها مطلع هستند و در صورت لزوم تدابیری اندیشیده می شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *