هشدار هوای نارنجی برای دریاهای کشور.

سازمان هواشناسی نسبت به امواج در دریای خزر ، دریای عمان و خلیج فارس به دلیل وزش باد نسبتاً شدید هشدار داد.

طبق مجله دوستانه محیط زیست ، سازمان هواشناسی هشدار نارنجی صادر کرده است: وزش باد نسبتاً شدید ، افزایش ارتفاع موج بین 1.5 تا دو متر (2 دسامبر) برای قسمت شمالی و مرکزی خلیج فارس ، فردا (3 دسامبر) برای خلیج فارس. فارس و تنگه هرمز و سه شنبه (4 دسامبر) برای مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز پیش بینی شده است.

در این شرایط امکان غرق شدن غواصان و قایق های کوچک ، آسیب دیدن قایق های سبک ، شکستن تورهای ماهیگیری ، قطع فعالیت های دریایی و فعالیت های دریایی وجود دارد ، بنابراین محدودیت در تردد با قایق های سبک ، نیمه سنگین و تفریحی وجود دارد. و فعالیتهای ماهیگیری و فرزندخواندگی. همه فعالان با ممنوعیت تفریحات آبی و شنا اقدامات لازم را در حمایت از صنعت دریایی ، به ویژه دریایی انجام می دهند.

سازمان هواشناسی به فعالیت سیستم دیگری اشاره کرده است: وزش باد نسبتاً شدید از دوشنبه بعد از ظهر (3 دسامبر) تا آخرین ساعت سه شنبه ارتفاع موج بین یک تا 1.5 متر و دریای خزر را افزایش می دهد (4 دسامبر)

به دلیل شرایط آب و هوایی غالب ، غرق شدن غواصان و قایق های کوچک ، صدمه به قایق های سبک ، پارگی تورهای ماهیگیری ، قطع فعالیت در دریا و دریاهای آزاد دور از دسترس نیست و سازمان هواشناسی نگران محدودیت در فعالیت های سبک ، متوسط ​​و سنگین و تفریحی و ماهیگیری و اقدامات لازم انجام شده توسط همه فعالان در حمایت از صنعت دریایی ، به ویژه فعالیت های تفریحی در آب و شنا در خارج از کشور ، ممنوع است.

سازمان هواشناسی هشدار نارنجی دیگری را منتشر کرده است که به تشدید سیستم باران اشاره دارد: از ساعات اولیه پنجشنبه (26 دسامبر) تا آخرین ساعت شنبه (8 دسامبر) ، باران و برف ، برف ، مه ، باران ، رگبار و رعد و برق. وزش باد نسبتاً شدید پیش بینی می شود. این شرایط جوی در روز پنجشنبه (5 آذر) برای استان های لرستان ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلوبه و بویراحمد ، نیمه شرقی خوزستان ، غرب فارس ، نیمه شمالی بوشهر ، نیمه جنوبی همدان ، کرمانشاه شرقی ، ایلام ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، حاشیه غربی اصفهان ، جمعه (28 دسامبر) برای استان کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال و بختیاری ، فارس ، نیمه شرقی لرستان ، نیمه شرقی خوزستان ، بوشهر ، جنوب از اصفهان ، اردبیل و گیلان و شنبه (8 دسامبر) در استانهای فارس ، بوشهر ، کهگیلویه و بویراحمد. این نیست.

به دلیل شرایط جوی غالب ، بالا آمدن سطح رودخانه ، رواناب و طغیان ، طغیان جاده ها ، لغزندگی جاده ها ، بارش برف در شمال غربی ، غرب ، ارتفاعات البرز و زاگرس ، کولاک برف و مه در جاده ها و تپه ها ، در مناطق از جنوب رعد و برق ، وزش باد شدید ، احتمال تگرگ ، وزش باد شدید و آبهای مواج از خلیج فارس پیش بینی می شود.

در این شرایط ، سازمان هواشناسی از ترافیک و توقف در حاشیه رودخانه ها و کانال ها ، لایروبی رودخانه ها و کانال ها ، رانندگی با احتیاط در جاده های لغزنده ، بازگشایی کانال ها و آبراه ها ، آماده سازی دستگاه های اجرایی ، از جمله شهرداری ها ، دولت ها و سازمان های آب این مناطق توصیه می کند اقدامات لازم را برای جلوگیری از آسیب احتمالی و جلوگیری از صعود به ارتفاعات انجام دهند.

طبق مجله Friendly Environment ، اخطار نارنجی آژانس هواشناسی پیش بینی کرده است که پدیده های جوی اثرات منفی داشته و خسارات احتمالی وارد می کنند. هشدار نارنجی برای آماده سازی دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده مضر صادر می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *