هشدار نارنجی هواشناسی در مورد گسترش بارش

سازمان هواشناسی با اشاره به گسترش بارندگی ، باران ، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در مناطق مختلف کشور ، هشدار نارنجی صادر کرد.

طبق مجله دوستانه محیط زیست ، سازمان هواشناسی هشدار نارنجی صادر کرده است: بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدل های امروز (11 نوامبر) در استان های واقع در شمال غربی ، غرب ، جنوب غربی ، ساحل غرب و خزر مرکزی ، استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و زاگرس مرکزی در دامنه های باران ، وزش باد شدید و رعد و برق موقتی در مناطق جنوبی رخ خواهد داد.

در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (21 و 22 نوامبر) دامنه بارندگی گسترده تر خواهد بود و سیستم بارشی در سایر مناطق کشور به جز استانهای هرمزگان ، سیستان و بلوچستان و استانهای جنوبی کرمان و فارس فعال خواهد بود. روز پنجشنبه (13 نوامبر) در مناطق غربی خلیج فارس ، رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد.

شدت بارندگی امروز (11 نوامبر) در شمال غربی کشور و چهارشنبه و پنجشنبه (21 و 22 آبان) در گیلان و استان های واقع در دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس پیش بینی شده است.

روز جمعه (14 نوامبر) از شدت بارندگی در شمال غربی و غرب کشور کاسته می شود اما در سایر مناطق کشور به جز جنوب سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی باران همچنان ادامه خواهد داشت. سامانه بارشی از شنبه (15 آبان) با شدت کمتری در شرق و جنوب شرقی کشور فعال خواهد بود ، سپس کشور را ترک می کند.

در پی این هشدار با اشاره به کاهش دما در کشور آمده است: از روز پنجشنبه تا یکشنبه (22 تا 25 آبان) کاهش دما در نیمه شمالی کشور رخ می دهد که بیشترین کاهش دما در استانهای ساحلی خزر ، اردبیل ، در دامنه های جنوبی البرز ، شمال شرقی و شرق کشور ، 5 تا 8 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. در حین بهره برداری از این سیستم بارش در استان اردبیل ، ارتفاعات شمال غربی ، شمال شرقی ، البرز مرکزی و زاگرس مرکزی به صورت برف خواهد بود.

دریای خزر نیز در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (21 و 22 نوامبر) مواج پیش بینی می شود. جمعه و شنبه (13 و 14 نوامبر) در شرق کشور وزش باد شدید خواهد داشت.

طبق مجله دوستدار محیط زیست ، هشدار نارنجی سازمان هواشناسی پیش بینی می کند که پدیده های جوی اثرات منفی داشته و خسارات احتمالی ایجاد می کنند. هشدار نارنجی برای آماده سازی دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده مضر صادر می شود.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *