هشدارسازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و وزش باد در نقاط مختلف کشور.

سازمان هواشناسی نسبت به رعد و برق و وزش باد از فردا (10 نوامبر) تا پنجشنبه (12 آبان) هشدار داد.

به گزارش مجله دوستانه محیط زیست ، سازمان هواشناسی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در مناطق مختلف کشور هشدار زرد صادر کرده است: برای فردا بعدازظهر (10 آبان) رگبار و رعدوبرق و وزش باد موقت در استان های غربی می وزد. کردستان و کرمانشاه ، شمال ایلام ، برای فردا (11 آبان) در سواحل شمالی باران ، وزش باد و کاهش دما و در ارتفاعات بارش برف و در عرض های جغرافیایی پایین تر رگبار و رعد و برق و وزش باد موقت پیش بینی می شود. جو در استانهای اردبیل ، گیلان ، آذربایجان جنوبی غربی و آذربایجان شرقی ، استانهای کردستان غربی و کرمانشاه ، لرستان و همدان و برخی مناطق استانهای زنجان ، قزوین و البرز ، استانهای خوزستان شمالی ، ایلام ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد. دادن.

هشدار زیر: روز چهارشنبه (12 نوامبر) در سواحل شمالی باران ، وزش باد ، برف در ارتفاعات و درجه حرارت پایین و در جنوب غربی کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد موقت و کاهش نسبی دما. شرایط اقلیمی اردبیل ، گیلان ، مازندران غربی ، آذربایجان غربی غربی و آذربایجان شرقی ، کردستان شمالی ، استانهای واقع در البرز جنوبی ، از جمله زنجان ، قزوین ، البرز و تهران ، کرمانشاه و همدان ، مرکزی ، قم ، اصفهان ، خوزستان ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد ، شمال فارس و برخی مناطق استانهای لرستان و ایلام پیش بینی می شود.

در ادامه این هشدار با اشاره به وضعیت آب و هوایی کشور در روز پنجشنبه (22 آبان) عنوان شده است: در این روز باران ، وزش باد و برف در سواحل شمالی و برف و رعد و برق و وزش باد در جنوب غربی کشور . به طور موقت اتفاق می افتد که شیوع این شرایط جوی در استان های اردبیل ، گیلان ، غرب مازندران ، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز از جمله قزوین ، البرز و تهران ، خراسان رضوی شرقی ، خوزستان جنوبی ، کهگیلویه و بویراحمد و شمال فارس است دور از انتظار نیست .

در این شرایط آب و هوایی ، افزایش سطح آب رودخانه ها و کانال ها ، لغزندگی جاده ها و کاهش دید در جاده های کوهستانی را می توان پیش بینی کرد ، بنابراین برای جلوگیری از توقف و ترافیک در کنار رودخانه ها و کانال ها ، از کوهنوردی ، اعتماد به نفس جلوگیری کنید. عملکرد مطلوب تجهیزات ایمنی و گرمایشی در اتومبیل هنگام عبور از جاده های کوهستانی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای کشاورزی در جنوب غربی و غرب کشور توصیه می شود.

طبق مجله سازگار با محیط زیست ، هنگامی که سازمان هواشناسی هشدار زرد صادر می کند ، به این معنی است که پدیده های جوی رخ می دهد که ممکن است در سفر و فعالیت های روزمره تداخل ایجاد کند. این هشدار برای افزایش آگاهی عمومی صادر شده است تا بتواند آنها را برای مقابله با پدیده های جوی که کمی شدیدتر از حد معمول هستند آماده کند. از طرف دیگر ، مسئولان از این هشدارها آگاه هستند تا در صورت لزوم تدابیری اندیشیده شوند.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *