هرمزگانی ها ماهیگیری برای فانوس ماهی را قبول نمی کنند / من برای بومیان مصر مجوز ماهیگیری صادر می کنم.

دوستدار محیط زیست / مجله هرمزگان استاندار هرمزگان با تأکید بر حمایت از ماهیگیران محلی و صاحبان قایق های سبک ، تقویت این قسمت از جامعه ماهیگیری را برای حمایت از اشتغال و تأمین معیشت پایدار آنها ضروری دانست.

فریدون همتی شب گذشته (21 نوامبر) در جلسه بررسی فعالیت های صید ماهی با حضور سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت که جلسات متعددی با وزارت کشور برگزار شده است که سرانجام منجر به تصمیم سازمان شیلات شد. : سازمان شیلات مصمم است که هر موردی را که می تواند میزان خطا را کاهش دهد ، اجرا کند.

وی افزود: از طرف دیگر ما باید فعالیتهای خود را به آبهای دوردست منتقل كنیم زیرا ثروت خوبی در آنجا وجود دارد و بسیاری از ترال ها بخصوص در خلیج فارس می توانند كاربری آنها را تغییر دهند و به دریا خسارت كمتری وارد كنند.

استاندار هرمزگان همچنین با ارائه پیشنهاداتی جهت تأمین منابع لازم برای رونق صنعت پرورش ماهی در دریا ، افزود: ما باید شیلات را مدیریت کنیم و صیادان محلی باید خود را در قالب تعاونی هایی سازماندهی کنند که بتوانند از طریق سرمایه گذاری و دولت و مجلس همچنین باید از جامعه ماهیگیری محلی حمایت کنند.

همتی خاطرنشان کرد: در بسیاری از افراد برای ترمیم دریا و تقویت ذخایر دریایی ، رهاسازی نوجوانان و میگوها در فصول سال انجام می شود که به دلیل کمبود برخی ذخایر آب باید در خلیج فارس و دریای عمان عملیاتی شود.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: اگر ترال در چارچوب قانونی و مطابق مقررات فنی احداث شود ، این مجوزها باید به بومیان استان تحویل شود ، زیرا به گفته صاحبان قایق های ماهیگیری سبک ، ماهیگیری در این محدودیت های فنی برای این قایق ها مجاز است. ماهیگیری کاهش یافته و می توان این ماهیگیران را به صورت تعاونی هایی سازمان داد که می توانند در مناطق ماهیگیری و ماهیگیری فانوس فعالیت کنند.

همتی ادامه داد: این پیشنهاد به سازمان شیلات ارائه شده است و در صورت ورود بومیان استان به این فعالیت می توانند از دریا محافظت کرده و معیشت پایداری برای آنها ایجاد شود.

وی افزود: بیش از 20 مجوز ماهیگیری فانوس دریایی از سازمان شیلات برای استان تحویل داده شد تا به بومیان تحویل شود ، اما پذیرفته نشد. در صورت استقبال ، ما آماده تحویل این مجوزها به بومیان استان ، به ویژه در جاسک. ”

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه دولت هرمزگان هنوز در حال صدور مجوز ماهیگیری برای بومیان مصر است ، ابراز امیدواری کرد با کمک تخصصی مجلس به عنوان ناظر و شیلات به عنوان یک نهاد تخصصی اجرای این بخش ، رسیدن به نقطه مورد نظر قانونگذار و سازمان شیلات. عنوان بخش دولتی باید در اسرع وقت انجام شود و منافع مشترک ناشی از این تصمیم باید برای بومیان حوزه شکل بگیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *