ناوگان اتوبوسرانی و مترو نوسازی و تجهیز خواهند شد

شهردار تهران گفت: نوسازی و استفاده از اتوبوس ها و اتوبوس های مترو یکی از مهمترین برنامه های دولت در بخش محیط زیست است.

اما مجله دوست دار محیط زیست، همچنین گفت ، پیروز حناچی در مراسم افتتاحیه رویداد کلیماتون ، که تقریباً برگزار شد ، گفت: هست.

وی همچنین با اشاره به اینکه طی یک قرن گذشته ، عدم توسعه پایدار شهری در جهان مشکلات زیست محیطی بسیاری ایجاد کرده است ، ادامه داد: محیط عظیم شهری ، آزاد کردن محیط های آلوده مانند هوا ، آب ، خاک و سر و صدا. زباله ها ، به ویژه زباله های پلاستیکی ، گازهای گلخانه ای و گازهای گلخانه ای بر پراکندگی شهری تأثیر بیشتری گذاشته است.

وی یکی از زمینه های کلیدی زندگی شهری را برای تمرکز بر مسئله تاب آوری در برابر تغییرات آب و هوایی و افزایش توانایی سازگاری شهرها با این وضعیت مرور کرد و افزود: این موضوع به وضوح در شهر تهران دیده و احساس می شود. ظهور جزایر گرمسیری در مناطق شهری ناشی از این مشکلات است.

شهردار تهران ادامه داد: قابل توجه است که کشور ما همانطور که روی کمربند خشک دنیا ایستاده است ، از قبل دارای انعطاف پذیری و انعطاف پذیری خوبی در شرایط اقلیمی و از 500 سال قبل از میلاد مسیح تا قبل از کتیبه کمبود آب بود. ” بیستون نیز ذکر شد ، و یک مشکل تاریخی در این سرزمین بوده است ، و نیاکان ما راه های جدیدی را برای بیرون آمدن از این شرایط پیدا کردند. در حقیقت ، می توان گفت که شهرهای قدیمی ایران دارای آموزش محیطی کامل و فراگیر بوده اند.

حناچی با ارائه کشاورزی پایدار و فضاهای سبز و همچنین استفاده از قنات ، بادگیر ، زیرزمین و معماری با توجه به شرایط اقلیمی ، توجه ویژه اجداد ما را برای انطباق با ویژگیهای خاص ایران بیان کرد و افزود: “شهرهای قدیمی ایران پایدار و اکولوژیکی هستند. تابع “. آنها داشته اند آموزه های پس از اسلام نیز این تأثیرات را تقویت و فضای جدیدی را ایجاد کرد. در طول هزاره های موجودیت خود ، معماری ایرانی نگاهی بصیرانه به طبیعت اطراف منطقه و فراتر از آن دارد ، به آنچه معماری آن دوره می نامیم ، که این سازگاری را به طور کامل نشان می دهد.

وی با بیان اینکه این دیدگاه از قرن گذشته نادیده گرفته شده است و امروز شهر تهران و بیشتر شهرهای بزرگ ایران با چالش های مختلف زیست محیطی روبرو هستند ، افزود: هر آنچه در قرن گذشته در تهران اتفاق افتاد منجر به تشکیل کلانشهر پرجمعیتی شده است. و غلظت آن افزایش یافته است ، بنابراین اکنون شهر تهران در مرکز کلانشهر 700 کیلومتر مربع با مساحت 16000 کیلومتر مربع واقع شده است.

وی تأکید کرد: انبوه خودروها ، مصرف روزافزون مصرف سوخت های فسیلی در ساخت و ساز ، حمل و نقل و صنعت ، انتشار گازهای گلخانه ای ، آلودگی هوا و افزایش جزایر گرمایی در این شهر باعث گرم شدن پایتخت و در نتیجه تشدید این مشکل شده است. بنابراین توجه به مشکل کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و سازگاری با شرایط آینده یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و ما باید در این مسیر حرکت کنیم.

هاناچی در بخش دیگری از سخنان خود در ابتدای رویداد Climaton 2020 گفت که بیماری کووید در حال حاضر در 19 کشور در سراسر جهان با یک مشکل بزرگ روبرو است و تغییرات آب و هوایی یک مشکل بزرگتر برای کل جهان است. این دیگر زندگی کل جامعه بشری را تهدید نمی کند ، اما به دلیل اثرات تدریجی و طولانی مدت آن در مقایسه با اثرات سریع بیماری کرونا ، عواقب آن هنوز توسط اکثر سیاستمداران و مردم نادیده گرفته می شود و چنین بی توجهی می تواند بقای انسان در زمین را تضعیف کند. تاثیر می گذارد.

شهردار تهران ذوب شدن یخ ، بالا آمدن سطح دریا ، طوفان های ویرانگر ، سیل در حال رشد ، خشکسالی و آتش سوزی را نشانه هایی از واکنش طبیعت به تغییرات اقلیمی انسانی خواند: در انتقال از این اپیدمی به بیماری ویروسی ، که باید کاملاً درک شود یعنی همه ما در یک سیستم منسجم و وابسته زندگی می کنیم ، و انتشار گازهای گلخانه ای ، آلودگی ، از دست دادن تنوع زیستی و در واقع ، هرگونه اقدامات مخرب در طبیعت و محیط زیست می تواند زندگی جمعی گسترده تر مردم را تحت تأثیر قرار دهد. بیماری کرونا به همه ما نشان داد که مسافر یک کشتی هستیم.

وی اهمیت برنامه ریزی شهری و تدوین سیاست ها برای مقابله با تغییرات آب و هوایی را از طریق استفاده و استفاده از ایده های نوآورانه ، خلاقانه و عملی توسط بخشهای مختلف جامعه ، به ویژه نسل جوان کشور ، به عنوان هدف اصلی رویداد بین المللی Climaton برشمرد و گفت: و برای اطمینان از اقدامات محلی ؛ از آنجا که کنار آمدن با آنها و مقابله با آنها با تأثیرات تغییر اقلیم ، نیازمند اقدام جامعه با مسئولیتهای مشترک اما متفاوت در مناطق مختلف جهان است.

شهردار تهران ابراز امیدواری کرد که کلیماتون تهران 2020 ، به عنوان یک برنامه شهری که شامل همه ذینفعان است ، راهی روشن برای ایده ها و تفکر گروهی ، تعامل و اقدام مشترک و همچنین فرصتی برای شهرها و شهروندان برای ایجاد ایده های محلی با هدف حل مشکلات زیست محیطی فراهم کند. با تغییر نگرش و نگاهی جدید به شهرها ، شهرها را برای نسلهای آینده و کودکان این منطقه مرزی مقاوم تر و قابل زیست تر سازد. در واقع ، ما باید شهری را که بهتر دریافت می کنیم به نسل های آینده منتقل کنیم.

وی در مورد اقدامات شهرداری تهران برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای گفت: استخراج این گازها و تبدیل آنها به انرژی یکی از برنامه هایی است که در منطقه مدیریت پسماند در حال اجرا هستیم. استفاده و جایگزینی انرژی جدید ، توسعه فضاهای سبز ، که تأثیر زیادی در کاهش گازهای گلخانه ای و آلودگی هوا دارد ، نوسازی سیستم های حمل و نقل عمومی ، برنامه ریزی کاربری اراضی ، آموزش شهروندان و شهر هوشمند ، که یکی از اصلی ترین برنامه های این دوره است. با توجه به شرایط کرونا ، سریع تر ، بهبود دسترسی شهروندان به اطلاعات و رعایت اصول شفافیت و دموکراسی ، از آنجا که ضمانت های اجرایی از مهمترین اقدامات شهرداری در این زمینه است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه تلاش ویژه ای برای حل مشکل وسایل نقلیه برقی در طبقات مختلف تهران انجام شد ، گفت: استفاده از اسکوتر و موتورهای برقی سنگین و همچنین نوسازی و تجهیز ناوگان اتوبوس و مترو از برنامه های اصلی است. شهرداری تهران دغدغه محیط زیست را دارد.

وی با بیان اینکه ما نمی توانیم با تقلید ناآگاهانه از مدل های توسعه دیگران و نادیده گرفتن ویژگی های طبیعی و توسعه کنترل نشده ما فراتر از توان اکولوژیکی منطقه و هدر دادن منابع طبیعی و محیط زیست ، از شهرهای خود پشتیبانی کنیم: این در تاریخ سنت ما وجود دارد و امروزه به عنوان یک روش جدید مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع ، ما باید با تجدید نظرات ، مشکلات خود را حل کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *