نامناسب بودن کیفیت هوای تهران برای گروه‌های آسیب پذیر

به گزارش مجله دوستدار محیط زیست ، بر اساس پیش بینی های انجام شده توسط سازمان مسئول بر نظارت به کنترل کیفیت هوا تهران ، صبح امروز (11 نوامبر) ، کیفیت هوا در مناطق پرتردد به دلیل کمبود باد موثر و ایجاد آلاینده ها در یک گروه ناسالم برای گروه های آسیب پذیر است. با افزایش ترافیک خودرو.

در طول روز ، کمبود وزش باد موثر شرایطی برای انتشار آلاینده ها ایجاد نمی کند ، بنابراین انتظار می رود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایین بماند. اخیراً ، با افزایش ترافیک و آرام ماندن شرایط ، تجمع ریزگردها کیفیت هوا را در پایتخت کاهش می دهد و در بیشتر مناطق پرتردد ، کیفیت هوا در محدوده ای ناسالم برای گروه های آسیب پذیر خواهد بود.

با افزایش نسبی وزش باد شدید تا فردا صبح (12 آبان) و با وجود شروع ترافیک ، از غلظت آلاینده ها تا حدودی کاسته می شود و بنابراین در بیشتر مناطق شاهد شرایط قابل قبولی خواهیم بود.

در طول روز ، با افزایش ناپایداری و وزش باد نسبتاً شدید در بعضی از ساعات بعد از ظهر ، شرایط مناسبی برای پراکندگی آلاینده ها ایجاد می شود که کیفیت هوا را در بیشتر مناطق بهبود می بخشد. اگر شرایط جوی تا آخرین ساعات فردا مطلوب باقی بماند و تجمع آلاینده وجود نداشته باشد ، پیش بینی می شود در بیشتر مناطق پایتخت ، کیفیت هوا در حد قابل قبولی باشد.

طبق مجله محیط زیست ، آلاینده در شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” ، به طور متوسط ​​93 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبولی بود. آلاینده فعلی “کمتر از 2.5 میکرون ذرات معلق” با متوسط ​​116 است و کیفیت هوا برای گروه های آسیب پذیر در یک محدوده ناسالم است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *