موتورسیکلت‌های توقیفی با شرط انجام «معاینه فنی» ترخیص می شوند

به دنبال اخباری مبنی بر کمک پلیس به پاکسازی ذخایر موتورسیکلت از پارکینگ ها ، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: “بهتر است شرایطی از جمله معاینه فنی برای تمیز کردن این موتورسیکلت ها برای اطمینان از دود و آلودگی در نظر گرفته شود.” آنها دیگر به خیابان ها نمی آیند.

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست، حسین شهیدزاده گفت: “در حالی که همه اینها برای تحویل اموال مردم به خودشان قابل تحسین است ، بهتر است قبل از بازگشت انبوه موتورسیکلت های توقیف شده به پاکسازی ، سطح آلودگی را کنترل کنیم.”

وی اظهار داشت: موتورسیکلتها به تنهایی منبع 21٪ گازهای آلاینده و 10٪ ذرات معلق در تهران هستند. وی توضیح داد: “عدم توانایی در سوختن موتورهای آنها باعث ایجاد این مشکل شده است.”

در ادامه ، شهیدزاده پیشنهادهایی را به عنوان شرایط صدور مجوز برای موتورسیکلت ها مطرح کرد: “به عنوان مثال پیشنهاد می شود آنها شرایط معاینه فنی را برای گرفتن مجوز برای این موتورسیکلت ها در نظر بگیرند.” بنابراین ، هنگام استقرار تیم بازرسی موبایل در محل پاکسازی ، ابتدا باید موتور بازرسی را تنظیم کرده و سپس آن را تخلیه کنید.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت ، راه حل دیگر این است که موتورسیکلت ها توسط مالک به مراکز معاینه فنی فرستاده شود ، عیب یابی شود و معاینه فنی شود.

وی افزود که به دلیل افزایش قیمت موتور سیکلت در ماه های اخیر ، پرداخت هزینه های مصادره و جریمه برای مالک ارزان تر است. و دیگر هیچ آلودگی در خیابان ها وجود نخواهد داشت.

به گفته شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، شهیدزاده در پایان گفت: از آنجا که این روزها و با شروع فصل سرما شاهد افزایش شاخص آلودگی هوای تهران هستیم ، ضروری است که همه دستگاه ها به کاهش یا از بین بردن منابع آلودگی کمک کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *