مهم ترین معضل محیط زیست، گرمایش زمین است

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست به گفته مدیر اجرایی دفتر حفاظت از محیط زیست و توانبخشی دفتر حفاظت از محیط زیست ، پر کردن جهان یک مشکل زیست محیطی است ، تعریف یک مشکل میکروپلاستیک و تنظیم نقش شیر در گرم شدن کره زمین.

مسعود باقرزاده کریمی ، مدرس دانشگاه شیراز و سازمان حفاظت محیط زیست ، در وبینار “چگونه می توان دریاچه ها و حوضه ها را بازیابی کرد” گفت: “یکی از مهمترین جنگ ها در جنگل نظارت بر زمین است ؛ مناطق زیادی وجود دارد که باید در این منطقه مدل سازی شود.

در آستانه پنجاهمین سالگرد کنوانسیون رامسر ، باکرزاده درباره فعالیت های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی تالاب ها گفت: “کنوانسیون رامسر یکی از مهمترین پنجاه سال پیش است ، ایران و سایر کشورهای جهان اولین کنوانسیون بین المللی و بیش از 170 کشور جهان را امضا کرده اند و اکنون کنگره است. بیش از زمین های باتلاق درگیر بود.

وی ادامه داد: با رویکرد این همایش ، برای اولین بار ، حفاظت و پایداری همزمان حوادث ، یعنی نه تنها بر حفاظت تأکید می شود ، بلکه ما با او خرد عملی می یابیم. ” از آنجا که تصمیم گیرندگان به این نتیجه رسیده اند که نگهداری از زمین تالاب بدون اجتماعات خصوصی و زندگی در نزدیکی زمین امکان پذیر نیست ، بنابراین ما باید روابط افراد را به طور دقیق توصیف کنیم ، وظایف و منافع اقتصادی

مدیرکل دفتر حفاظت و احیای اراضی شرقی افزود: در کنوانسیون رامسر ، برنامه مشارکت و توسعه (CEPA) تصویب و بعداً مفهوم ظرفیت سازی ، که منجر به تعامل پاسخگوتر کاربران و سایر شرکا می شود. ”

باقرزاده گفت: “در این مرحله ، ما در حال تدوین برنامه های استراتژیک برای مدیریت زمین هستیم که بستگی به سهم اقتصاد و اقتصاد زمین دارد. این برنامه ها باید به صورت مشارکتی تهیه می شدند. و عملیات عملی این مطالعه ، خوشبختانه در بسیاری از تالاب ها انجام شده است ؛ این بخش نه تنها دریاچه ، بلکه رودخانه آن را نیز کاوش می کند و در همه جهات فکر می کند.

وی گفت: “من اعلام می کنم که جامعه پذیری که در کنترل بیولوژیکی انجام می شود فراتر از سیستم مدیریت آب و آب است. بنابراین ، این درک بصری پایان جامعه است. -ارزیابی و فرهنگ بصری جنگل ، که امیدواریم در زمینه شرکا نیز رشد کند و همه شرکا سیستم را نمایندگی و ایجاد می کنند.

باقرزاده با اذعان به اینكه موضوع اقتصاد كلان و سیاست ها در زمینه لبنیات مهم است ، ادامه می دهد: تالاب ها از عوامل مهم وقوع یا تنظیم پدیده هایی مانند گرد و غبار ، جاری شدن سیل ، گرم شدن کره زمین ، شیوع بیماری ها ، بیماری ها و مواردی که به نظر می رسد سلامت انسان نقش بسیار مهمی در زندگی انسان دارد.

20 درصد اثر خشک شدن جهانی

دفتر آژانس حفاظت از محیط زیست گفت: “مشکل گرم شدن کره زمین مشکل شماره یک در محیط ملی است و مشابه مشکل ریزپلاستیک است. ” بیش از 20٪ گرم شدن کره زمین به دلیل خشکسالی تالاب ها و 30٪ دی اکسید کربن در تالاب ها اتفاق می افتد که توسط دانشگاه شیراز در حال بررسی است.

باقرزاده با اشاره به اینکه یک سوم آبگرفتگی منطقه گلستان در سال 1998 در تالاب ها ذخیره شده بود ، افزود: اگر این تالاب ها در دسترس نبود ، خطر سیلاب افزایش می یابد ؛ در استانهای دیگر مشابه بود ، بنابراین شیر هورالعظیم در استان خوزستان 4 میلیارد متر مکعب کرخه سیلاب را ذخیره کرد.

وی گفت: “سایر عوامل مهم در زمینه تالاب ها می تواند بیماری ها و عفونت هایی مانند آنفولانزای آنفلوانزای مرغی باشد که از طریق پرندگان مهاجر گسترش می یابد یا مشکلات سلامتی و بیماری های ناشی از بیابانهای خشک برای مردم سیستان و بلوچستان. ” مهم این است که ، بقای تالاب ها بسیار مثمر ثمر و خشک است و تخریب آنها بسیار مشکل ساز است.

باقرزاده اظهار داشت: به طور كلی در اقتصاد ، اگر همه عناصر تخریب و هدر رفت تالاب ها و حتی سایر مناطق حفاظت شده را در یك اندازه گیری و همه كنترل و از طرف دیگر ، سطح تخریب هنوز سنگین خواهد بود. ” به عبارت دیگر ، میزان تخریب و آلودگی سریعتر از سرعت محافظت از ما است. و سپس باید در سیاست های کلان مسیرهای دیگری را طی کنیم

وی خود را طرفدار دولت غیرحزبی در مدیریت تالاب دانست و گفت: فکر می کنم گسترش این موضوع از اولویت های اصلی ما باشد. ما باید بتوانیم از صلاحیت احزاب دیگر در حاکمیت منطقه ای استفاده کنیم.

مدیرکل دفتر دفاع و ترمیم شرق همچنین درباره پروژه های تحقیقاتی گفت: “دو یا سه مطالعه بررسی شده است ، به عنوان مثال می تواند توسط دانشجویان ارزیابی شود ؛ نحوه استفاده صحیح از آنها ، به اشتراک بگذارید ، منافع و مسئولیت های بین شرکا و شرکای مخزن را درک کنید؟ این مسئله بسیار پیچیده اما ملموس است ، به وضوح در دو سرزمین حورالعظیم در خوزستان و هامون در سیستان و بلوچستان و خودم آن را دیدم.

وی گفت: “در حورالعظیم ، مصرف کنندگان و مردم محلی به طور مستقیم در تقابل منافع هستند.” ماهیگیران عاشق این هستند که دریاچه پر از آب و ماهی باشد و کشاورزان دوست دارند زمین را خشک و آباد کنند. بنابراین نمی توانیم بگوییم که تخریب جامعه دلسوزانه است یا درگیری های خوشی وجود دارد. این دشواری در اشتراک و درک علایق می تواند مهم باشد.

توافق در مورد تعریف تالاب ها

مدیر حفاظت محیط زیست فارس ضمن اشاره به تفاوت تعریف تالاب بین برخی دستگاه ها گفت: تفکیک تالاب ها تحت عنوان تالاب ها و نخاله ها و … آیین نامه 2 – فصل 2 قانون سرزمین جدید و مقررات ساحلی نادرست و در مقررات نظارتی تعریف تالاب ها با کنوانسیون رامسر مطابقت دارد و یک تعریف دقیق است.

حمید ظهرابی ادامه داد: در بند 1 فصل 1 آمده است که سرزمین اراضی از یک طرف به دریاچه یا تالاب محدود می شود. در واقع ، این دریاچه خود ایده دریاچه را شامل می شود و كلمه دریاچه باید مورد تأكید قرار گیرد ، بنابراین گاهی اوقات جزئیات توصیفی در طراحی بستر و حریم خصوصی شیر لحاظ نمی شود. انواع دیگر زمین بسیار اشتباه و خلاف قانون است.

درآمد زیاد و کار در زمین

ظهرابی با اشاره به اثرات آن در تغییر اقلیم ، به کار تالاب ها اشاره کرد و گفت: مدتهاست که هیچ محصول از باران در منطقه بختگان برداشت نشده است. ، اما امروز می بینیم که این باغ های انگور اگر آبیاری نشوند پژمرده می شوند. ” شد.

وی همچنین کنترل سیل ، حفاظت از تنوع زیستی ، گردشگری ، تأمین غذا ، ذخیره کربن ، آلودگی و جمع آوری آلودگی و جلوگیری از آلودگی را به عنوان درآمد خوب و تأثیر تالاب ذکر کرد. و می افزاید: در مورد حفظ تنوع زیستی مدرن و خشک شدن. تالاب ها شاهد کاهش جمعیت پرندگان و سواحل هستیم ، همچنین دریاچه بختگان و تالاب مهارلو نمونه هایی از بازیافت و جذب و مهار آلاینده ها هستند و این واضح است. در سایر تالاب های بالاتر از فعالیت های انسانی نیز همین امر وجود دارد و وقتی دریاچه برداشته شود ، آسیب به سلامتی انسان و سایر قسمت های محیط بسیار زیاد است.

ظهرابی با بیان اینکه از دیگر فعالیت های تالاب می توان به تغذیه آب های زیرزمینی ، جلوگیری از شور شدن مزارع خشکی و آبزیان و اشاره به شواهد مثبت در این شرایط اشاره کرد ، گفت: تخریب سفره های زیرزمینی ، غرق شدن اخیر آنها در شرق سقوط دریاچه مهارلو و در نتیجه عدم تأمین آب و خشک شدن خاک.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس اعلام می کند: این منطقه مدت هاست که بر اهمیت تنوع زیستی و حفاظت از تنوع زیستی به عنوان یکی از مأموریت های مهم محیط زیست فارس تأکید می کند.

وضعیت نامناسب 11 دفن فارسی

وی به منظور ارائه اطلاعات در مورد مناطق تحت مدیریت گفت: به غیر از 11 زمین ، فارس دارای 13 منطقه تحت مدیریت محیط زیست از جمله سه پارک ملی و پناهگاه حیات وحش با هشت منطقه حفاظت شده ، که 10٪ از منطقه را تشکیل می دهند. شهرستان فارس همچنین دارای 21 منطقه بدون شکارگاه است ، از جمله همچنین 11٪ منطقه را تحت پوشش قرار داده و همانطور که گفته شد 11 زمین طبیعی با مساحت 180،000 هکتار در این منطقه وجود دارد.

ظهرابی در مورد وضعیت اخیر تالاب های فارس گفت: متاسفانه دریاچه پریشان اکنون خشک و بدون آب است و با وجود بارندگی ها با 20 درصد افزایش بارندگی در مقایسه با به طور متوسط ​​سالانه در سال های خشک ، هیچ تغییری در سطح آب مشاهده نکرده ایم. دلیل حذف بیش از حد آب از چاه های تنظیم شده.

وی با بیان اینکه رهاسازی 55 میلیون متر مکعب از سد درودزن و بارندگی های اخیر منجر به مصرف 37 درصدی دریاچه بختگان شد ، گفت: تالاب کمجان حدود 10 درصد و تالاب تاشک و 47 درصد آب آشامیدنی.

ظهرابی اظهار داشت: به دلایل مختلف از جمله باران و ترشح آب از سد درودزن و فعالیت های چشمه گمبان ، دریاچه مهارلو از وضعیت بهتری برخوردار است و اگرچه 45 مورد وجود دارد ٪ آب آشامیدنی ، هنوز تغذیه می شود و انتظار می رود سطح آب آن افزایش یابد.

وی افزود: دریاچه كفتار علیرغم تلاش برای رفع مشكلات مسدود شدن راه آب ، به دلیل كمبود بارندگی منجر به جاری شدن سیل در منطقه تغییر چندانی نداشته و تالاب های کوچکی مانند oram Shor و هفت oram درصد کمی آب دریافت می کردند. هرم از قبل طغیان کرده بود و بعداً هرم و Karion مرطوب به دلیل کمبود بارندگی در جنوب تغییر چندانی نکردند شهرستان فارس.

مدیر حفاظت از محیط زیست فارس می گوید: برای احیای تالاب ها ، که قبلاً مربوط به سیاست بود ، برنامه ریزی و انجام تحقیقات باید اساس کار باشد ، این فرایندها یک محیط مهم مدیریت برنامه را ایجاد و توسعه می دهند در سطح ملی در موقعیت برنامه چهارم. وزارت حفاظت از محیط زیست همچنین برنامه های احیای آب ، و تحقیق در مورد آب مورد نیاز محیط زیست را برای تدوین برنامه مدیریت محیط زیست. در این میان ، نیاز به ارائه برنامه های آموزشی برای توسعه فرهنگی و آماده سازی اذهان عمومی برای احیای جاده ها ، و برنامه ریزی ها و فعالیت های مناسب مانند ارائه ارتباطات ، فرهنگ و اقتصاد بر اساس این برنامه ها مدیریت خواهد شد.

برنامه ها و فعالیت ها را تدوین کنید

ظهرابی گفت: طرح ملی حفاظت و احیا of اراضی پارسی با جانشینی آن در سال 1996 تکمیل و در سال 95 آغاز شد و در سالهای اخیر نیز ادامه داشته است. همچنین ، طی یک پروژه و همکاری دانشگاه شیراز ، برنامه ای برای بازسازی سازه ها تهیه شده و یک مرکز توان بخشی منطقه ای در منطقه ایجاد شده است.

وی در ادامه گفت: برای احیای تالاب ها و تحقیقات علمی مورد نیاز برای اجرای راه حل ها و ارائه یک برنامه راهبردی برای انجام و تعیین اثربخشی همه این فعالیت ها و هزینه ها ، برنامه مدیریت اکوسیستم باید به روز شود. مورد نیاز و در صورت نیاز به سیستم های اضافی باید به سایت های ترمیم درخت منطقه اضافه و معرفی شود و متعاقباً تأیید شود.

ظهرابی اظهار داشت: خوشبختانه برنامه ها و برنامه های مربوط به احیای تالاب ها در چارچوب سازمان حفاظت محیط زیست با تلاش فراوان شرکای ما و قانون شیر انجام شده است. و مقرراتی که توسط هیئت دولت تهیه و تصویب شده است. آنچه در سطح محلی کمیته محلی ، در سطح منطقه دفتر مرکزی مرمت منطقه روشن و در سطح ملی و در بالاترین سطح انجام شده است موقعیت ملی

اجرای برنامه های احیا و حفاظت از تالاب های فارس

وی اعلام کرد: برنامه های مدیریت حیوانات پریشان و باختگان به اتمام رسیده و برنامه پریشان توسط دانشگاه شیراز بررسی و نهایی شده و برنامه راهبردی خود را در زمان مقر در ستاد انجام خواهد داد. به تازگی. برای شیرهای مهارلو و كفتار ، طبق برنامه های استراتژیك ، روش های مختلفی وجود دارد ، از جمله مدیریت نیازهای عملی ، و برنامه نوشته شده و نیازهای زیست محیطی آن.

ظهرابی گفت: آلودگی خاک در مهارلو نیز از اولویت های وزارت حفاظت محیط زیست فارس است که بسیار سختگیرانه بوده و اقدامات مناسبی در در مقیاس بزرگ ، و بخشی از آن در آینده نزدیک اجرا خواهد شد. ” در منطقه تالاب كفتار متأسفانه منطقه و ورودی رودخانه شادكام به طور كلی دچار آبگرفتگی شد و با همکاری مردم و مسئولان شهرستانی توانستیم این قطعه زمین را بیرون كنیم و صدمه به دایک های ساخته شده. اگرچه این روند دشوار و بسیار دشوار است ، خوشبختانه به دلیل تلاش شرکای ما اتفاق افتاد ، در دو سال گذشته ، ما از آب محافظت کردیم و آن را به محل دفن زباله بردیم. به سالم ترین راه برنامه کشاورزی پایدار نیز یکی از اولویت های اداره کل برای آینده است که امسال برای آب تهیه و اجرا می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: “اقدام مهم و مهم دیگر انجام شده برنامه ریزی مرزها و بستر تالاب پریشان و به دست آوردن سندی بود که می تواند غیر معمول تلقی شود و به عنوان نمونه در کشور. ”

ظهرابی همچنین گفت: طغیان تالاب پریشان و اثرات زیست محیطی انحراف آب سد نرگسی به پاریشان نیز توسط دانشگاه تهران در دست بررسی است که طبق آخرین گزارش و بر اساس تصمیمات اعلام شده در مورد تصفیه بدن و شیمیایی انتقال آب از این مخزن مشکلی ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *