مقابله با خشکسالی از طریق آبخیزداری.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ملارد با اشاره به مهار سیلاب و مقابله با کمبود آب در نتیجه عملیات آبخیزداری و آبخوان داری در این شهرستان گفت: اقدامات انجام شده خوب و موثر در برخی از حوزه های آبخیز در شهرستان. ”

به گزارش مجله زیست محیطی ، سید فضل الله محمدی افزود: با توجه به اینکه شهرستان ملارد یکی از شهرهای کویری و یکی از مراکز تولید گرد و غبار در استان تهران است و از کمبود منابع آب زیرزمینی رنج می برد ، اقدامات انجام شده می توانست هدر رود. ” جلوگیری از رواناب و تقویت سفره های زیرزمینی و بهبود پوشش گیاهی. این دستاوردها به کاهش گرد و غبار در منطقه کمک کرده است.

وی اقدامات آبخیزداری را یک راه حل اساسی و اساسی برای عبور از بحران کمبود آب و کنار آمدن با خشکسالی دانست و یادآور شد: در سالهای اخیر ، پس از خشکسالی های پی در پی ، شاهد کاهش منابع آبی بوده ایم. زیرزمینی در منطقه. در این شرایط ، نقش مدیریت حوضه رودخانه در رفع کمبود آب و تقویت سفره های زیرزمینی غیرقابل جایگزین بوده است.

محمدی اجرای پروژه های آبخیزداری را مهم و ضروری دانست و بر ادامه پروژه های گفته شده تأکید کرد و اظهار داشت: با توجه به لزوم اجرای پروژه های آبخیزداری در حوزه های آبخیز این شهرستان ، خوشبختانه صندوق توسعه ملی حضور یافت به کمک این اقدامات. و انجام این کار تأثیرات مثبتی بر منطقه داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ، رئیس اداره منابع طبیعی ملارد اقدامات آبخیزداری انجام شده در حوزه های آبخیزآباد و قزل چشمه این شهرستان را متذکر شد. برای دو سال گذشته و گفت: در قالب عملیات مکانیکی ، از جمله ساخت سدهای ملات سنگی به حجم 5405 متر مکعب ، سدهای گابیون سنگی با حجم 4210 متر مکعب و پروژه گسترش سیل با حجم 80000 متر مکعب عملیات خاک و عملیات بیولوژیکی با مزارع Atriplex در 270 هکتار اجرا شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *