مدت زمان رسیدن نیروهای امدادی به حیوانات زخمی باید کاهش یابد

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست، مدیرکل آژانس حیات وحش و حفاظت از محیط زیست با بیان اینکه حیوانات آسیب دیده باید زمان مراقبت خود را کاهش دهند ، گفت: “به طور کلی برای تشخیص مشکلات در طبیعت و پلنگ در طبیعت به نظارت جدی نیاز داریم.”

شهاب الدین منتظمی در جلسه توجیهی درباره وضعیت “ظریف” – یک زن 5 ساله از هرمزگان که ماه گذشته در دام آهن گرفتار شد ، گفت: “ما در بحث و مدیریت درگیری های حیات وحش مشکلات زیادی داریم.” وضعیت فعلی این است که دنیای حیوانات از زوایای مختلف از جمله تغییر اقلیم و درگیری در سکونتگاه های انسانی در معرض تهدید است و متأسفانه در برخی موارد این گونه های ارزشمند را از دست می دهیم.

وی با بیان اینکه در وهله اول افزایش آگاهی عمومی یکی از راه های اصلی حفاظت از حیات وحش کشور است ، اضافه کرد: دوم ، راه حلی که باید حل کنیم تأمین خسارت به کشاورزان و دامداران و یک سازمان حفاظت از محیط زیست جدید است. یا آماده است تا با بازنگری در قوانین جبران حیات وحش در بخش های دام و کشاورزی ، اختلافات موجود را حل کند.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه مسئله مهم دیگر در زمینه حمایت از حیوانات ارتقا و انتقال اطلاعات دامپزشکی است گفت: متأسفانه در برخی موارد در مورد ما ما در حال از دست دادن کسانی هستیم که در طبیعت هستند و سعی می کنیم دانش لازم را برای تولید و تولید مثل این گونه ها بدست آوریم و از آنها استفاده نکنیم.

منتظمی با اشاره به لزوم کاهش زمان آسیب دیدن گونه هایی که به مراکز درمانی وارد شده اند ، گفت: حدود پنج ساعت طول کشید تا پلنگ آسیب دیده و نیروهای ما به مناطق سخت برسند. انجام دادن. از ظرفیت دستگاه های دیگر نیز باید استفاده شود.

سرانجام ، منتظمی گفت: “ما استانها را تحت فشار قرار داده ایم كه گونه ها را به تهران منتقل نكنیم مگر در موارد خاص. همچنین برای تشخیص این مشكلات به نظارت جدی در زمینه شكارچیان و پلنگ در كشور نیاز داریم.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *