مخالفت زیست محیطی با ایجاد واحد پردازش سنگ معدن سرب و روی در شمال شرقی آشتیان.

مجله دوستانه محیط زیست / مرکزی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: محیط زیست با ایجاد واحد فرآوری سنگ سرب و روی در شمال شرقی آشتیان مخالف است.

رضا میرزایی در 22 مهرماه در جلسه کمیسیون ماده 11 هوای پاک استان مرکزی با اشاره به استقرار صنایع و واحدهای تولیدی در استان ، اظهار داشت: در این راستا احداث واحد فرآوری سنگ معدن سرب و روی در در شمال شرقی آشتیان ، در زیستگاه و در نزدیکی منطقه شکار استفاده از کلاه ممنوع است ، زیرا در این مرحله هیچ واحد صنعتی وجود ندارد.

وی افزود: محیط زیست با ایجاد این واحد فرآوری به دلیل آلودگی این صنعت و بر هم زدن آرامش حیات وحش و همچنین مجاورت این واحد با باغات مثمر ، روستای هزارآباد و واحد مرغداری مخالف است.

طبق مجله دوستدار محیط زیست ؛ در این جلسه با ایجاد واحد فرمولاسیون مواد افزودنی روغن در شهرک صنعتی مامونیه زرندیه ، واحد تولید مواد ضد عفونی کننده و خوشبو کننده در منطقه صنعتی پرندک زرندیه و ایجاد واحد تولید تجهیزات لامپ اتومبیل در آشتیان توافق شد.

اطلاع از موافقت با تأسیس واحد مونتاژ لامپهای LED در قطب صنعتی اراک و ایجاد کارخانه تولید اسانسهای گیاهی در خنداب منوط به اعلام رسمی توافق استانداران اراک و شهرهای خنداب.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *