محققان ایرانی روش بیولوژیکی حذف بو از سه ایستگاه پمپاژ فاضلاب.

گروهی از محققان دانشگاه یک شرکت فناوری موفق شدند با استفاده از روش های بیولوژیکی بسته هایی برای تمیز کردن گازهای آلاینده و همچنین از بین بردن بو از ایستگاه های پمپاژ فاضلاب تهیه کنند.

طبق مجله سازگار با محیط زیست ، این شرکت در سال 2014 از تلفیق دانش و دانش دو استاد دانشگاه سهند تبریز و تجربه سایر اعضای این شرکت در صنعت تصفیه آب و فاضلاب تاسیس شده است. . آنها صنعتی هستند.

مکانیسم کار این روش روش هوادهی دانه ای است که موفق به طراحی بسته های آلاینده برای گازهای آلاینده مانند از بین بردن سولفید هیدروژن یا از بین بردن آمونیاک از گاز طبیعی یا هوا به روش بیولوژیکی شد. محصول فناوری این شرکت توسعه دانش مهندسی این فرایندها است.

تصفیه گاز بیولوژیکی ، روش های بیولوژیکی برای از بین بردن بو و ترکیبات فرار از هوا یا سایر گازها ، ایمن ترین و مقرون به صرفه ترین روش ها محسوب می شوند.

مهمترین مزایای روشهای بیولوژیکی سادگی فرآیند و امکان انجام آن در دما و فشار طبیعی است.

واحد بسته بندی طراحی شده ، اگرچه ساده است ، اما پیشرفته ترین واحد تصفیه است که بر اساس تشکیل لایه های مختلف میکروارگانیسم ها روی بستر بیوراکتور طراحی شده است.

در این لایه ها ، جمعیت های مختلف باکتریایی مناسب برای از بین بردن آلودگی هایی مانند گاز سولفید هیدروژن ، آمونیاک و ترکیبات آلی فرار ایجاد شده اند.

تاکنون چندین کارخانه بخش خصوصی از روش تصفیه فاضلاب این شرکت استفاده کرده اند و همچنین بسته های پاک کننده بو از شرکت در سه ایستگاه پمپاژ فاضلاب استفاده شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *