مجبور کردن رستوران ها و کافه ها در آلمان به استفاده از غذاهای قابل استفاده مجدد.

به دنبال ممنوعیت ظروف یکبار مصرف در آلمان ، اکنون دولت از ظروف قابل استفاده مجدد در رستوران ها و کافه ها استفاده می کند و این به دلیل وضعیت فعلی است که حجم زباله های پلاستیکی در اپیدمی کرونا افزایش یافته است.

طبق مجله دوستدار محیط زیست ، وزارت محیط زیست فدرال آلمان طرحی را آماده می کند که طبق آن کافه ها و رستوران ها ملزم به جایگزینی ظروف یکبار مصرف از سال 2022 ، حتی برای فروش در فضای باز هستند.

به گفته سخنگوی وزارت ، مصرف کنندگان عادی باید بتوانند از بین بسته بندی های یکبار مصرف و ظروف قابل استفاده مجدد یکی را انتخاب کنند.

گزینه های یکبار مصرف نباید گران تر باشند و رستوران ها و کافه ها مجبورند مانند لیوان های قابل استفاده مجدد آنها را بازیافت کنند.

براساس این گزارش ، هر ساعت حدود 320،000 فنجان یکبار مصرف در آلمان مصرف می شود. همچنین در سال 2017 ، حدود 346 هزار تن ظروف یکبار مصرف استفاده شد.

بر این اساس ، در اوایل ماه نوامبر سال جاری ، پارلمان آلمان قانونی را برای جلوگیری از تولید چنین محصولات پلاستیکی تصویب کرد و از 3 ژوئیه 2021 ، تولید این محصولات در سراسر اتحادیه اروپا ممنوع است.

جلوه های تاج

طبق آژانس محیط زیست اروپا ، محدودیت های سفر در طول تاج تاثیری مثبت بر آب و هوا در کوتاه مدت داشت ، اما اثرات منفی آن به تدریج آشکار می شود.

براساس این گزارش ، با افزایش مصرف ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ، محیط زیست بیش از پیش آسیب می بیند.

این آژانس همچنین ماسک و دستکش پلاستیکی یکبار مصرف را به عنوان آلاینده ذکر کرده است.

به گفته دویچه وله ، علاوه بر این ، خرید از فروشگاه های آنلاین نیز افزایش یافته است و برای بسته بندی آنها از مواد پلاستیکی یکبار مصرف استفاده می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *