لطفاً نزدیک میغان نروید.

مجله دوستانه و محیط زیست تالاب اراک اراک هر ساله میزبان پرندگان مهاجر است که هوا از اواسط ماه اکتبر سرد می شود و البته این محل اقامت گاه با نگرانی هایی همراه است.

عکس ها و فیلم های وضعیت پرندگان در تالاب میقان به خبرگزاری بوم شناسی رسیده است که نشان دهنده وجود بیماری در میان پرندگان است و چندین لاشه پرنده در سطح تالاب یافت می شود.

این تالاب تجربه تلخی با شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سال 1995 دارد ، زمانی که بیش از 2400 لاشه پرنده از سطح تالاب جمع آوری شد. هیچ موردی از این بیماری گزارش نشده است ، اما ظاهراً سال 1399 می خواهد شاهد شیوع این بیماری باشد.

تصاویر نشان می دهد که برخی از پرندگان در سطح تالاب مرده اند و برخی دیگر زنده نمانده اند ، و این ممکن است یک پرچم قرمز برای افراد فقیر باشد. تشکیل ستاد استانی برای نظارت بر آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در روز گذشته نشان می دهد که نگرانی های ما زیاد است و همچنین در جای خود نیست.

با این حال ، خاوازی ، وزیر جهاد کشاورزی ، در ارائه بذر واکسن علیه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و آنتی ژن H5 در تاریخ 18 نوامبر اظهار داشت: مفقود شده است ، اما در حال حاضر 23 کشور مبتلا به آنفلوانزای مرغی هستند اگر ما امسال حتی 30،000 مورد طیور را کشف نکردیم ، این نشان می دهد که اپیدمی در کشور کاملاً تحت کنترل است.

با این حال ، تصاویر منتشر شده از پرندگان در تالاب میقان نشان می دهد که آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کمین منطقه است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی به مجله زیست محیطی گفت: طبق گزارشات و پایش های صورت گرفته در تالاب میقان اراک در مورد مرگ پرندگان ، از دو یا سه نمونه در منطقه نمونه برداری شده و نمونه برداری شده است جلسات هماهنگی برگزار کرد “. اقدامات احتیاطی لازم برای پیش بینی شرایط و اقدامات انجام شده است.

رضا میرزایی با اشاره به اینکه این استان با اقدامات لازم از همه استانهای دیگر کشور پیشی گرفته است ، افزود: تلفات برای شارژ در سطح وسیع کافی نیست ، اوضاع کاملا کنترل شده و به دلیل حساسیت زیاد موضوع ، این بیماری به موقع است. ” به شما اطلاع داده خواهد شد.

وی از مردم خواست به هیچ وجه به تالاب میقان اراک نروند.

طبق مجله دوستانه محیط زیست ، در تاریخ 18 نوامبر ، رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد که 23 کشور در جهان تحت تأثیر آنفلوانزای مرغی قرار دارند و با کمک یک محقق ایرانی از دانشگاه آدلاید استرالیا ، ما موفق به تولید دانه های بومی واکسن آنفلوانزای مرغی. این موفقیت کمک می کند تا ایران به امن ترین کشور برای کنترل بیماری تبدیل شود. در گذشته ما توانایی اجرای 10،000 آزمایش در سال را داشتیم اما با این موفقیت و تولید آنتی ژن ها به 300،000 آزمایش در سال رسیده ایم.

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور همچنین گفت: در گذشته تشخیص و معدوم سازی پرندگان بیمار به دلیل این بیماری از 10 تا 12 روز طول می کشید اما با ظرفیت های ایجاد شده این زمان از 15 به 72 کاهش یافته است. ساعت ها.

براساس این گزارش ، خوشبختانه با پایش مداوم در منطقه ، می توان موارد را به سرعت شناسایی و بر اساس این اقدامات حفاظتی و کنترلی علیه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان انجام داد ، اما مهم این است که ترافیک نباید در تالاب میقان انجام شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *