لزوم تسریع در راه اندازی شبکه فاضلاب “بهارستان”.

استشمام بوهای نامطبوع در مسیر فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) یکی از مشکلات زیست محیطی تهران در سالهای اخیر بوده است. رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان می گوید: نقش فاضلاب شهر بهارستان در تشدید این بوی نامطبوع یکی از دلایلی است که اهمیت رسیدگی به وضعیت فاضلاب این شهر را افزایش می دهد.

علیرضا فاضلی در گفتگو با مجله دوستانه محیط زیست با اشاره به اینکه یکی از عواملی که در انتشار بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شناسایی شده فاضلاب شهر بهارستان است ، اظهار داشت: نقش فاضلاب در شهرستان بهارستان در تشدید بوی نامطبوع این مسیر از دلایلی وجود دارد که به اهمیت پرداختن به وضعیت فاضلاب شهری و تسریع در ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهر می افزاید.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین مشکلات زیست محیطی شهرستان بهارستان وضعیت فاضلاب آن است ، اظهار داشت: متاسفانه اکنون شبکه فاضلاب و تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان بهارستان وجود ندارد و عملا فاضلاب این شهرستان با جمعیتی در حدود 800 هزار نفر است در کانالها و آبهای سطحی باقی مانده است. برخی موارد وارد مزارع کشاورزی می شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان در پایان گفت: سال گذشته محل تصفیه خانه فاضلاب این شهر قرار داشت و قرار است امسال یا سال آینده احداث شود اما تسریع در اجرای این پروژه به دلیل ساخت شبکه فاضلاب شهر. ” ممکن است چندین سال طول بکشد ، بنابراین لازم است تلاش بیشتری برای افتتاح این پروژه در اسرع وقت و اولویت بندی برنامه ها انجام شود.

طبق مجله دوستانه محیط زیست ، حدود چهار سال از استشمام بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) می گذرد و در مارس 1997 ، عیسی کلانتری ، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ، از این موضوع شکایت کرد رهبر و رئیس جمهور. راه حل این مشکل تا پایان دولت دوازدهم اعلام شد.

در طول این سال ها ، مقامات حدود 28 مرکز آلودگی و تولید بو را شناسایی کرده اند که یکی از آنها فاضلاب شهرهای بهارستان و اسلامشهر است. محمد رستگاری – معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست تهران – در ژوئیه سال 1999 گفته بود که مشکل فاضلاب شهرهای بهارستان و اسلامشهر طی 50 سال گذشته ایجاد شده است ، اما با عزم جدی این مشکل ظرف دو سال آینده حل خواهد شد .

الهه بیگی – رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر – همچنین ماه گذشته از ساخت و بهره برداری از هفت سیستم تصفیه فاضلاب با اعتباری بالغ بر 172 میلیارد تومان جهت رعایت الزامات زیست محیطی ، کاهش اثرات آلودگی و جلوگیری از بوی نامطبوع در شهر گزارش داده بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *