فرهنگ سازی با کارتون های محیطی

رئیس مرکز آموزش و آموزش محیط زیست محیط بانان از تولید طرح های متحرک و کارتون های زیست محیطی برای اولین بار در کشور خبر داد.

به گزارش مجله دوستدار محیط زیست ، دکتر آرش یوسفی افزود: یکی از اهداف ما در مرکز آموزش محیط و آموزش محیط بانان تغییر دید کلیشه ای محیط و محیط بانان از طریق فعالیت های فرهنگی برای عموم مردم است.

رئیس مرکز آموزش محیط زیست و حفاظت از محیط زیست افزود: در سال های گذشته متاسفانه اخبار عمومی در مورد محیط بانان یا شهادت و مجروحیت و یا درگیری مسلحانه با شکارچیان بود. بندرت در این زمینه فرهنگ متفاوتی برای تغییر نگرش عمومی خصوصاً معرفی آنها به نسل جدید ایجاد شده است.

وی افزود: در همین راستا ، یک سری اقدامات فرهنگی برای تغییر این رویکرد و معرفی هر چه بیشتر محیط بانان عاری از کلیشه های مرسوم انجام می شود که به دلیل تأثیر و تأثیرگذاری طرح های انیمیشن و کارتون ، تصمیم گرفتیم برای اولین بار در آموزش محیط زیست و مرکز آموزش محیط زیست برای خلق آثاری در این زمینه.

رئیس مرکز آموزش و آموزش محیط زیست محیط بان گفت: شعار “80 میلیون دوستدار محیط زیست” توسط عیسی کلانتری – رئیس سازمان حفاظت محیط زیست – در حقیقت یک استراتژی صحیح ، دقیق و کاملاً علمی مبتنی بر ایجاد عمومی است. مشارکت برای حمایت و حفاظت یکی از محیط های کشور است و تحقق این شعار مستلزم خلاقیت و نوآوری در انتقال پیام های زیست محیطی و سرمایه گذاری در این زمینه است تا عموم مردم به ویژه جوانان و نوجوانان بتوانند به سازمان کمک کنند به عنوان محیط بان و یاور محیط زیست. از کشور محافظت کنید.

وی با اشاره به نقش شبکه های اجتماعی در بازنشر مطالب ، افزود: شبکه های اجتماعی اگر از آنها به درستی استفاده کنیم بازوی کمکی ما در زمینه محیط زیست خواهد بود ، چشم انداز ما استفاده از این ظرفیت است ما آنها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذاریم و وجود دارد بدون شک به زودی شاهد انتشار و به اشتراک گذاری آنها توسط کاربران خواهیم بود.

رئیس مرکز آموزش و آموزش محیط زیست افزود: شهاب جعفرنژاد – کاریکاتوریست و طراح برجسته کشور – در این پروژه با مرکز آموزش محیط زیست و آموزش محیط زیست همکاری کرد و در زمینه حفاظت از گونه ها ، مقاومت در برابر شکارچیان ، مهربانی با طبیعت ، قهرمانان و افسانه های میهنی تولید شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست یوسفی ، در پایان با بیان اینکه این اقدامات به منظور ایجاد تغییرات ساختاری در دانشکده محیط زیست صورت گرفته است ، گفت: امیدوارم بتوانیم چنین اقداماتی را ادامه داده و اقدامات کوچکی انجام دهیم گام به سوی فرهنگ زیست محیطی بروید زیرا ما معتقدیم که بدون فرهنگ سازی ، حتی اقدامات اصولی و صحیح با چالش های غیرمنتظره ای روبرو خواهند شد.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *