عوارض و مضرات ناشی از صید ترال

استفاده از آنها به دلیل اثرات مخرب زیست محیطی ترال ها ، بحث و جدال زیادی به وجود آورده است و از آنجا که ترال شامل برداشتن وسایل سنگین ماهیگیری در کف دریا می باشد ، می تواند خسارت بزرگی به بستر دریا وارد کند ، از جمله از بین بردن زیستگاه های مرجان یا از بین بردن جلبک ها. این دریا است.

ماهیگیری با ترال نوعی ماهیگیری است که با کشیدن یک تور در آب توسط یک یا چند قایق انجام می شود تور را که برای این نوع ماهیگیری استفاده می شود ، تراول می نامند. این روش صید باعث آسیب به زیستگاه آبزیان می شود و ممکن است ایمنی کار صیادان را به خطر بیندازد.

عدم نظارت بر تجهیزات ماهیگیری و ماهیگیری

مدیر دفتر گارد ساحلی سازمان محیط زیست به دنبال اظهارات ضد و نقیض اعضای کنگره و سازمان شیلات در مورد ممنوعیت ترال در کشور ، خاطرنشان کرد: عدم نظارت بر فعالیت های صید توسط آژانس های مربوطه سو استفاده های زیادی را به دنبال داشته است. عدم نظارت کافی باعث شده است که قایقرانان بتوانند از شبکه های ماهیگیری فانوس شکل در عمق کمتر از 8 مایل برای سود بیشتر استفاده کنند. تورهای فانوس آنقدر کوچک هستند که دیگر حیوانات دریایی نمی توانند از آن فرار کنند. این امر منجر به نابودی بسیاری از اکوسیستم های دریایی در اعماق زیر 8 مایل شده است.

داوود میرشکار با اشاره به اینکه براساس “قانون حفاظت و توسعه محیط زیست آبزیان” نظارت بر مجوزهای صید و بازرسی از جمعیت آبزیان مجاز نیست ، گفت: در این مورد ما از نمایندگان مجلس خواسته ایم این مصوبه به سازمان های زیست محیطی و شیلات اجازه می دهد تا به یکی از ناظران در زمینه ماهیگیری و شکار تبدیل شوند.

وی گفت: طبق دستورات رهبران عالی کشور ، باید بتوانیم برای آبهای جنوبی و شمالی کشور برنامه های دقیقی تدوین کنیم و مدیریت همه جانبه را انجام دهیم ، نه فقط برنامه ریزی صید و صید ، بدون اینکه شناور شویم و گیر بیفتیم. واردات را از کشورهای شناور دیگر مجبور کرده و یارانه سوخت را برای آنها فراهم کنید ، از طرف دیگر ، ذخایر اقیانوس ما را غارت می کند.

این قانون مجوزهای صید نظارت بر محیط زیست را مجاز نمی داند

مدیر دفتر حفاظت دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: “متأسفانه قانون این اجازه را به ما می دهد.” وی گفت: گروه های كاری در كشورهای ساحلی ، بندری و جزیره ای پیش نویس دستورالعمل های ترال در آب های خلیج فارس و عمان را تهیه كرده اند. اجازه ماهیگیری را کنترل نمی کند یا جمعیت آبزیان را بررسی نمی کند.

داوود میرشکار همچنین تأکید کرد که طبق قانون حمایت و توسعه حیوانات آبزی ، سازمان های شیلات باید مسئولیت ارزیابی جمعیت ، ارزیابی پروانه های صید و نظارت بر روش های صید را داشته باشند. بنابراین ، ما با اعضای کنگره گفتگو کرده ایم و تغییراتی را در این قانون پیشنهاد کرده ایم تا سازمانهای حفاظت از محیط زیست و سازمانهای شیلات بتوانند ناظر در زمینه ماهیگیری و شکار شوند. با ورود به منطقه می توانیم وضعیت زیستگاه های دریایی و گونه های در معرض خطر انقراض آنها را مطالعه کنیم و بر این اساس برنامه هایی برای صید و شکار اجرا کنیم.

ماهیگیری ترال در آبهای خلیج فارس

رئیس اداره محیط زیست دریایی استان بوشهر در مصاحبه با یک مجله زیست محیطی اظهار داشت: صید ترال نوعی برداشت جیگ است که به طرق مختلف انجام می شود که مهمترین آن صید ماهی است. الگوی ترال ، که برای صید حیوانات آب زیرزمینی مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترین منظور ما این است. “یک نوع ترال نیز با نام ترال intermedia شناخته می شود ، که برای صید ماهی های میانی مانند موی اسب و سایر آبزیان استفاده می شود ، اما با کلمه drag ، منظور ما الگوی ترال است “.

محمدامین طلب درباره ماهیگیری ترال در آبهای خلیج فارس گفت: “من سعی می کنم در خلیج فارس صحبت کنم ، زیرا بوشهر در خلیج فارس است و کشتی های چینی و مشکلات دریای عمان را نمی گیرم زیرا از دسترس خارج است. این بحث و نظر من است. الگو ترال برای برداشت میگوهای دریایی و ماهیگیری استفاده می شود که به طور فشرده در استان های بوشهر و هرمزگان صادر می شود. قالب ترال در واقع یک کیسه مشبک یا قیف است که باز می شود با استفاده از دو تخته در ابتدای دهانه مش و بعد از لنج یا لنج کشیده می شود و به دلیل تنظیم وزنی که ایجاد می کنند ، می تواند در وسط یا روی الگو باشد. ترال یک کف برای جمع آوری میگوها و حیوانات آبزی. مشکل این است که وقتی کف ترال سرجای خود قرار دارد ، زنجیره ای در ابتدای شبکه که با زمین تماس می گیرد تا ماهی های پایین را به داخل کیسه تور هدایت کند ، باعث خراشیده شدن بستر و نابود کردن ، از بین بردن موجودات ریز و درشت خروشان که “می توانند در دام دریا زندانی شوند”.

ماهیگیری ناخواسته و تخریب بستر دریا

طلب با اشاره به خساراتی که این نوع صید می تواند به محیط زیست وارد کند ، گفت: این موجودات و حیوانات آبزی ناخواسته صید می شوند و به دلیل اینکه بعضی اوقات ارزش غذایی ندارند و دور ریخته می شوند ، به مقدار زیادی صید می شوند. ماهی های غیر قابل مصرف که ممکن است به اندازه بازار نباشند کنار گذاشته می شوند. “این مشکل اصلی در ماهیگیری ترال است.

رئیس محیط زیست دریایی خاطرنشان کرد: شیلات به طور قانونی این مجوزها را برای 30 تا 45 روز صادر می کند ، اما به طور غیرقانونی ، بسیاری از متخلفان ، که در حال حاضر مشخص نیستند ماهیگیر هستند ، نیز در طول سال مرتکب این جرم می شوند. این به معنای محدود شدن آن به همان ماه در 45 روز از فصل ماهیگیری نیست. “معمولاً در استان بوشهر و حتی استان هرمزگان ، وزارت شیلات اعلام می کند که صید میگو باید به روش الگو ترال طی یک ماه تا 45 روز انجام شود.”

تالاب ادامه داد: از آنجا که تراکم شناورها زیاد است ، می توان گفت که تقریباً تمام مناطق کم عمق دریا توسط این مسیر از بین می رود و می توان گفت که در سطح دریا مکان امنی نداریم. الگوی ترال معمولاً برای مناطق کم عمق و عمق کمتر از 15 متر است. این ترال کشیده شده است و به فاصله ساحل بستگی ندارد ، بلکه به عمق شیب بستر بستگی دارد و عمق مناسب دیگر چقدر از ساحل فاصله ندارد و این “کار در حال انجام است”.

عدم تعادل وضعیت دریا را خطرناک می کند

با توجه به این واقعیت که با وجود ادامه حضور این کشتی ها در سطح دریا ، پیامدهای احتمالی برای آبزیان چیست؟ “یک نکته بسیار مهم در مورد عواقبی که صید ترال می تواند برای حیوانات آبزی داشته باشد وجود دارد ، زیرا بیش از 80 تا 90٪ از آبزیان بستری هستند و در مناطق کم عمق ، وقتی بستر را تخریب می کنیم ، در واقع آسیب و ضربه وجود دارد. ” “این بر روی کل جمعیت ماهیان مورد استفاده و شبکه های آبزی تأثیر می گذارد و بنابراین به طور کلی به چرخه و شبکه غذایی آسیب می رساند.”

محمدامین تالاب در مورد خساراتی که این نوع ماهیگیری به بستر دریا وارد می کند ، افزود: بیش از 80٪ ماهی ها به بستر دریا بستگی دارند و با از بین رفتن بستر دریا ، کل جمعیت آبزیان آسیب می بینند. نکته مهم این است که با وجود این وابستگی ، اگر خاک آسیب ببیند ، کل شبکه موجودات دریایی آسیب خواهد دید ، چه آبزی و چه سایر قسمت های شبکه. “از این منظر ، مهم است که وقتی گروهی از آبزیان آسیب می بینند ، گروه های دیگر کم یا زیاد می شوند و همین عدم تعادل است که وضعیت دریا را خطرناک می کند ، که بسیار حساس است.”

وی افزود: “در بسیاری از کشورها و ناوگان ها ، ماهیگیری متوسط ​​ترال بیشتر در مورد ماهی وجود دارد ، اما اکثر کشورها ماهیگیری پایین ترال را در مناطق حساس ممنوع کرده اند.” “ما همچنین می توانیم یک سری محدودیت های بیشتر را در نظر بگیریم ، با توجه به مقدار کمی آب قابل برداشت از دریا ، اما ابتدا باید پیامدهای اجتماعی را در نظر بگیریم.”

چرا شیلات مجوز صادر می کند؟

دانش آموزان در توضیح اینکه آیا کشتی های صیادی ترال کنترل می شوند یا خیر ، توضیح دادند: “نظارت به طور کلی از طریق ماهیگیری انجام می شود ، اما محیط زیست ایجاب کرده است که ماهیگیری و ورود در مناطق حساس دریایی تحت نظارت محیط زیست انجام نشود. .. “بنابراین ، تمام مجوزها توسط ماهیگیری صادر می شود ، به این معنی که بخشی از خسارت به طور قانونی انجام می شود و قسمت دیگر نقض می شود.”

وی گفت: وقتی شیلات می گوید این نوع ماهیگیری مخرب است ، پس چرا مجوز صادر می كنند نیز برای ما جای سوال است.

چرا مجوز ماهیگیری اعطا می شود

“ماهیگیری ترال فقط در قایق های سنتی ، سه کلاس شناور (قایق ، قایق) انجام می شود” ، کارشناس صید و صیادی بوشهر در مورد دلیل صدور مجوز ماهیگیری برای ماهیگیران به مجله اکو گفت: بیشتر از زمان اختصاص داده شده استفاده می شود ما قایق ها و شناورهایی داریم که فقط از 30 تا 45 روز از فصل میگو می توانند ماهیگیری کنند و اگر حجم ذخیره سازی روزانه کمتر از 40 کیلوگرم باشد ، طبق تصمیم موسسه تحقیقات شیلات بسته می شود ، بنابراین بقیه برای ماهیگیری باقی می مانند. آینده. “دلیل زمان ماهیگیری این است که 45 روز طول می کشد.”

حسین شادکامی با بیان اینکه شیلات ترال برای شناسایی گونه ها برای اولین بار در سال 1336 به خلیج فارس رفت ، ادامه داد: این روش به تدریج جای خود را در ماهیگیری و حتی در کشتی های بزرگ از خارج از کشور و از کره و کویت با مجوز پیدا کرد. از دولت ایران ، آنها وارد آبهای خلیج فارس شدند و به ماهیگیری پرداختند. بسیاری از مردم می گویند ترال باید حذف شود ، اما در مورد ماهیگیری و فصل ماهیگیری ترال ، چند میلیارد 2000 میگو را محاسبه كنید هر کیلوگرم 100000 تومان هزینه خواهند داشت. “این از نظر صادرات ، ارز و غیره مربوط به اقتصاد ماهیگیری است.”

وی گفت: “از نظر حقوقی و قضایی ، هرگونه جرم یا رفتار ناشایست باید توسط پارلمان تعیین شود.” ماهیگیری بازدارندگی شدیدی ندارد ، زیرا جرم نیست بلکه تخلف است. “در زمینه محیط زیست ، حتی اگر کسی مرتکب تخلف شود ، جریمه می شود.”

به گفته این کارشناس ، کسانی که ترال ماهی می گیرند مجوز دارند و البته در تابستان (از آگوست تا سپتامبر) که مدت زمان آنها بسته به میزان ذخیره روزانه بین 30 تا 45 روز متفاوت است. در طول فصل صید ، 15000 تا 20،000 تن محصول – حدود 30٪ صید سالانه استان بوشهر – از گونه های مختلف آبزی از بین می رود و به دلیل عدم وجود صنعت صید ، به عنوان زباله در دریا ریخته می شود ، که باعث شیوع بیماریها در محیط می شود. آبزی می شود و همه بسترهای اسفنجی ، مرجان ها و گیاهان را شخم می زند و بستر را به بیابانی بیولوژیکی تبدیل می کند.

کارشناس شیلات و شیلات استان بوشهر تأکید می کند: با توجه به پیشرفت تکنولوژی ، فعالیت این روش صید تا آنجا پیش رفت که رقابت شدید و شدیدی بین بهره برداران در گرفتن سهام وجود داشت و آنها از یکدیگر رده بندی کردند ، آنچه باعث کاهش جمعیت و انقراض شد ، تنوع زیستی شد و برای جلوگیری از فجایع جدید ، متفکران و کارشناسان فنی ، از طریق ایجاد پروتکل ها و کنوانسیون های چند جانبه ، کشورها را به استفاده از دستگاه های کاهش ضمنی و برخی نظریه ها برای “The ثبات و حفظ پایدار جمعیت های آبزی بر بستن موقت و دائمی این روش ماهیگیری (کف ترال ) تأکید کرد “.

شادکامی می گوید: “در چند دهه گذشته 100 قایق ماهیگیری ترال به مدت شش ماه از سال کار می کردند و دولت تدریجاً آنها را برای پرداخت و خرید مجوز قایق ها تنظیم کرد.”

نظارت و کنترل ماهیگیری در دریا و برخورد با افراد خاطی

سمیه رفیعی ، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس ، اوایل این هفته اعلام کرد: سازمان شیلات ایران مجبور شده است از 22 دسامبر ماهیگیری کشتی های فانوس دریایی ترال را متوقف کند و ماهیگیری را در آن کنترل و کنترل کند. دریا و با تمام وجود با مجرمان برخورد کنید. .

به گفته مجله زیست محیطی ، وی در صفحه رسمی خود در توئیتر نوشت: “با توجه به امضای توافق نامه و تعهد رئیس سازمان شیلات ، نماینده کامل وزارت جهاد کشاورزی و سایر مقامات مسئول ، شیلات موظف است کشتی های فانوس ترال را از دیروز متوقف کنید و با تمام توان برای کنترل و کنترل ماهیگیری دریایی و مقابله با متخلفان اقدام کنید. “توقف ماهیگیری فانوس ترال معروف به کشتی های چینی موجی از امید و خوشبختی ایجاد کرده است در قلب مردم بومی و ماهیگیران نجیب و مستضعف محلی در سواحل خلیج فارس و دریای عمان از سیستان و بلوچستان و هرمزگان تا بوشهر و خوزستان. ”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *