ظرفیت پاکدشت برای مهار سیلاب به ۳ میلیون متر مکعب رسید

به گزارش مجله دوست دار محیط زیست رئیس اداره طبیعت و آبخیزداری طبیعت پاکدشت گفت: مدیریت راه آبخیزداری که در سالهای اخیر اجرا شده توانایی مدیریت 3 میلیون متر مکعب آبگرفتگی را ایجاد کرده است.

علی گلستانی در بازدید بازرس اورژانس شهر و معاون شهردار از جاده های پاکدشت با بیان اینکه تمام اقدامات برای کنترل سیلاب و رانش زمین انجام شده است ، گفت: این شهر دارای هفت حوزه آبخیز است که همه آنها شهر ، روستاها ، اقامتگاهها و ساختمانها و جاده های امام رضا (ع) را نادیده می گیرند و از آنجا که این شهر سابقه طغیان را در پرونده خود دارد ، این شیوه ها امکان نقش مهمی در کنترل سیل و جلوگیری از خسارت را فراهم می کند.

وی با اشاره به مدیریت سیستم آبخیزداری که تاکنون از نظر روشهای رایگان در آبهای شهرک پاکدشت اجرا شده است ، اظهار داشت: با حجم 18000 متر مکعب ، 60 مخزن بتونی سنگی و در مجموع 22 هزار متر مکعب ساخته شده ، ساخت چهار ایستگاه آب ، 1700 متر مکعب زمین خشک در چین (ساختار سنگریزه) و ساخت 800 می توان از میله (ساختار کوچک زمین) برای تبدیل کنترل سیل به یک فضا استفاده کرد.

رئیس اداره طبیعت و آبخیزداری طبیعت پاکدشت ادامه داد: با توجه به خشکسالی سالهای اخیر و تغییرات آب و هوایی ، شاهد بارش ناگهانی باران و وقوع سیل فاجعه بار بودیم. بر این اساس ، برای حفظ و تثبیت سیستم زهکشی رودخانه ها ، ادامه کار آبرسانی در شهر یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

وی با توجه به سیاست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان تهران ، برخی از پیامدها و پیامدهای تنظیم مناطق حوزه آبخیز را بیان کرد: این اقدامات علاوه بر طغیان و تنظیم آب باعث نفوذ آب باران به زمین می شود و آب را در زیر زمین مجبور می کند و باعث بهبود پوشش می شود. درخت می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *